View Single Post
Staro 10.10.2022., 10:35   #28
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,447
Citiraj:
Autor delavi Pregled postova
To ti je jeftino kinesko smeće. Saitek/Logitech X52 je bio neki midrange ali nema ga baš u puno dućana danas. X55/56 niti nema koliko vidim. Ozbiljnim simmerima bi preporučio proizvode VKBa ili Virpila. VKB čak ima i cjenovno prihvatljiv Gladiator NXT. Ovo drugo od njih i Virpila su s metalnim gimbal mehanizmom koji su nepoderivi, modabilni (podesiv otpor/federi i CAMovi), s progresivni otporom ali su i dosta skuplji i imaju mogućnost mijenjanja gripova. "Ozbiljni" simmeri će uzeti i rudder pedale a best buy pedale su upravo hrvatske proizvodnje našeg Milana iz Dalmacije. MFG Crosswind. Jako udobne, modabilne i vrlo izdržljive i dugovječne.
Također tu je obavezan i neki tracker. Najjeftinija i dobra opcija je DelanClip. A skuplja i nešto kvalitetnija je TrackIR 5. A ako imate i zver od kompa i imate para onda umjesto trackera kupujete neki od posljednjih VR setova koji koštaju dosta više. Oculus (Meta) Quest 2 npr.

Puno ti hvala na iscprnom odgovoru.
Da, i prika koji je dugo u ovome, mi preporucuje takodjer VKB. Uzeo bih ga ja, ali ne znam da li me takve igre i zanimaju uopce, pa sam mislio za pocetak nesto bezveze uzeti, cisto za probu, pa se eventualno upgrade.am

Imam head tracker, a i VR (Q2 za sad). Takodjer i sim-rig, pa bi eventualno slozio hibridni rig.

Nisam znao za Milana, hvala ti puno, zaletim se do njega, sigurno ima sta sa strane za prodat
jucca je offline   Reply With Quote