View Single Post
Staro 11.05.2002., 23:30   #8
Brada
Registered User
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dual Athlon XP

Citiraj:
Originally posted by ozren


To sam si i mislio, jel osim jos Tyana druge ni nema kod nas za nabavit. A kaj AGP miniport kuka? i koja verzija doticnog?

O.
Ima za nabavit ASUS. Sad po novome ima i MSI, ja sam dobio prvu na test. Imao sam jednog starog Athlona 1800+ (dva mjeseca, kao se ne varam) i u Ve-milu kupio drugog. Ve-mil navodim jer mi je najbliži.
Na ploči piše na naljepnici "Registered DDRAM only!". Stavio sam svoj obični DDRAM. Piknuo sam prvo jedan cpu, poslije drugi, da vidim da su obojica ispravni. Piknuo sam obojicu. Sistem je prepoznao Athlon MP 1800+, 2 CPU's. U BIOS-u mora biti, naravno, omogućeno da prepoznaje MP identifier.
Instalirao W2K, sve radi. Pogledao u PerfMon i tamo dva CPU. Instalirao drivere itd, skinuo sa AMD sitea novi AGP driver, sve super, samo PerfMon kaže jedan CPU. Poludio sam i pomislio na podvalu, jelda, pozivajući se na tradicionalnu HSS-ovsku devizu "mene neko oće". I štel me je, jer kad sam deinstaliral AGP sve se vratilo na dva procesora. Sad se enkodira već drugi film (nisam bil doma cijeli dan pa se nisam mogel igrat), sa CPU loadom od 50 do 100%, ovisno o softveru. Samo da napomenem, DVDx ne poznaje dvoprocesorski rad, ali GKnotove aplikacije se snalaze.
Mamapločin BIOS je verzija 1.0, AGP miniport driver sa bombicom je v. 5.33, trenutno važeći na AMD download siteu.
Nisam pazio da li je iti problem i sa verzijom drivera koja dolazi s pločom. Budem provjerio.
__________________

pozdrav,
brada
Brada je offline   Reply With Quote