View Single Post
Staro 07.11.2012., 20:01   #229
alcem
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: selo veselo
Postovi: 133
Citiraj:
Autor ante2 Pregled postova
Pitanje indirekto vezano u z telefon, odnosno na micro SD (Secure digital micro) memoriske kartice.
Da li se osjeti razlika u brzini (govorimo o koristenju u telefonu) izmedju kartica klase 4 i klase 10, jer koliko znam klasa 4 ima brzinu oko 4MB/sec a klasa 10 brzine oko 10MB/s min, tj kolika je propustnost memorijskog kontrolera/citaca u mobitelima/smartfonovima.
Teoretski bi znacilo da ako uzmes brzu karticu programi i ini fajlovi ce se brze ucitavat.
To pitam jer je razlika u cijeni 16 GB modela klase 4 i 10 cca 45-50kn, a za te pare ako nema razlike radije uzmem dvije porcije čevapa
(srednje velicine) ili nadodam jos malo (40kn) pa uzmem karticu od 32 MB klase 4.
Za prosjecno koristenje na mobitelu po meni je puno bolja KVALITETNA Class 4 SD kartica nego noname Class 10. Class 10 briljira samo u jednom slucaju, a to je sekvencijalno pisanje/citanje... dakle, samo video. No to dolazi po cijenu da u slucaju random citanja/pisanja je sporija od "obicne" class 4. A vecinu vremena ces karticu koristiti za random... Po meni je class 10 za bilo sto drugo osim za intenzivni video - bacanje para.


Citiraj:
Autor kroner Pregled postova
Ja sam u subotu uzeo 4300 i zadovoljan sam.
Ima bugova naravno, ali ova oprema za traženu cijenu je po meni definitivno best buy.

Najveća zamjerki imam na bateriju. Brzo se troši, kod igranja se pregrije i nigdje ne mogu nać zamjensku. I jako mi je čudno da prestigio mobitela nema uopće na ebay-u i gsmareni.
Nema ih jer su jako nov proizvod. Prvi Prestigio Multiphone je bio mislim 4000 DUO i bio je namjenjen samo ruskom trzistu.

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 04.12.2012. u 03:16.
alcem je offline   Reply With Quote