View Single Post
Staro 15.05.2020., 21:37   #14582
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor rap_4_life Pregled postova
Jel imate iskustva s Samsung UE55RU8002 UHD, PS5 se bliži a ja sam na 32"fhd samsungu jel ova 55" nekakav best buy do 4500kn vidim na akcijama zna bit oko 4k kuna
Odličan TV. Vidio sam uživo NU8002, i to je odličan, čak bi reko best buy TV za svakog korisnika kojem odgovara VA panel. Ima 120Hz panel, pa će i sport biti smooth, iako Samsung nije najbolja marka za gledanje sporta.

Evo i recenzije http://hdtelevizija.com/2019/06/28/s...deo-recenzija/

Uglavnom odličan TV i sigurno nećeš požaliti.

Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Bravo majstore, a sve sam istipkao osim najlogičnijeg


Citiraj:
Autor gil Pregled postova
Moj kratki osvrt na LG 65UM7100. Koristim ga od 11. mjeseca prošle godine i nisam mu našao manu. Mnogi se nebi složili ali meni je tv super. A da, ima jednu manu a to je 65". Više ne kupujem tako male televizore.
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Nebitno tko bi se složio ili ne, ako tebi TV paše to je to.
Ti veliki IPS ekrani su odlični za jako svijetle prostore i dobro podnose gledanje pod kutom, dok ih za gledanje po noći ili sa vrlo malo svjetla nikad ne bih uzeo zbog katastrofalnog kontrasta.


Opet, to nekom smeta više, nekom manje, nekom uopće ne itd.
Samo treba znat kako će se TV ponašat uz navike gledanja koje imaš, to je najveći problem. I sam sam nedavno kupovao TV pa proučio masu reviewa i foruma, dva su osnovna problema ja bih rekao.


Prvi je da masa ljudi očekuje da će za par sto eura dobit kvalitetu prikaza OLED-a


Drugi je da ne znaju osnovne stvari, tipa razliku između IPS/VA, razliku između Android TV-a i TV-a sa npr. Web OS-om i sl. Onda ih nakon kupnje neke stvari udare u glavu pa slijedi plakanje, vraćanje TV-a itd.
Točno si sve rekao. Bitno je da znaju koju matricu kupuju i zašto, a onda sekundarno isto bitno koji OS i dal mogu / žele, živjeti s njime.

Osobno imam Panasonic DX600 (VA low end), LG UM7600 (IPS low end) i OLED.

Ne bih VA matricu više, osim ako nije high end TV (QLED, Sony serija 9, ili eventualno NU/RU8002), jer mi jako sunce lupa u TV i dojadilo mi stalno zamračivati prostoriju kad gledam (OK, moj Pani ima smješnih 170 nita osvjetljenje, što je sramotno nisko).

IPS je, po mom mišljenju, odličan all-around, koji će smetati jedino fanovima SF-a koji često gledaju filmove / serije u zamračenom ili slabo osvjetljenom prostoru.

Sa LG-em (UM7600) sam puuuno više zadovoljan nego sa Panasonicom (DX600). OK, razlika je i 4 godine u kupnji, ali opet, cijenom je čak Panasonic koštao oko 50% više 2016. nego ovaj LG 2020.
Elven je offline   Reply With Quote