View Single Post
Staro 14.05.2007., 12:58   #9
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Meni se ipak cini da R600 ima jos puno zaliha i potencijala i da su ga prikazali jer su vec opako kasnili i morali su nesto pokazati da si ne srozaju ugled potpuno.

Dobra vijest za ATI je da nVidia trenutno nema sape za vise, sto je i Ultra pokazala.

Na zalost, prepucavanje izmedju jedina dva takmaca na trzistu grafikanera za igre je dovelo do toga da krajnji korisnik sada ima manju kvalitetu nego sto zasluzuje, a zapravo bi postojanje konkurencije na trzistu trebalo imati suprotan efekt. Na zalost, sve je u marketingu koji je postao vazniji od samog proizvoda (kada su nove kartice u pitanju).

DX10 je jedan veliki marketing kojim nas MS "tjera" da koristimo Vistu (maksimalno je bezobrazno ne izbaciti DX10 za XP), nVidia je (jako dobro) iskoristila taj suplji marketing i napravila odlican posao sa GF 8 serijom, a ATI je odbijao (ili nije mogao) biti dio tog marketinskog cirkusa, ali su na kraju ipak pokleknuli i izbacili nedovrsen proizvod.

Ja cu svoju odgodu o kupovini nove masine jos malo odgodit. Nije mi hitno, a i nije da se moze donjet neki pravi zakljucak oko graficke kartice.
Elven je offline   Reply With Quote