View Single Post
Staro 03.02.2017., 19:07   #1473
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Normalno da sam zaboravio lejzrski fokus i kameru, hvala na dopuni
Laser focus i mpx su i meni i ženi toliko nebitne stvari... Laserski fokus niš ne znači kad i bolji senzor u polumraku radi loše fotke.
Nikakvih problema s autofokusom nisam iskusio, opalio sam 100injak fotki. Možeš upalit semi-manual fokus kad tapneš jednom na ekran, uklanjaš ga ponovnim tapom. I ugasi HDR.

Direktnom usporedbom G4+ i G4 fokusiranja došao sam do spoznaje da je laserski fokus marginalno brži. Osjeti se, međutim i dalje je to daleko do neke "VAU" razlike. Drugim riječima, i G4 je brz prilikom fokusiranja, tako da mu ne treba ubrzanje.

Kakav tactile feedback na bočnim gumbima, najvjerojatnije si negdje pročitao u reviewu pa ti je ostalo u glavi kao "mana". Nisam nikakvu manu bočnih tipki uočio prilikom korištenja. Trenutnim pomnim inspiciranjem uočavam slabiji tactile feedback na volume rockeru, ali i dalje je klik tu kad stisnem. Nije kao kod mog N6, istina, ali nije ni "gumen".

Kamera na G4 je sasvim dovoljna za 99% korisnika. Iskreno, niti ne znam što će mi bijesni senzori na mobitelima. Da mi treba, kupio bih fotić, svaki "idiot" radi bolje fotke od bilo kojeg mobitela.

Za ove bojlerske i tu-i-tamo fotke je bilo koji senzor na mid-class mobitelima više nego dovoljan. Dapače, nikad ne fotkam u max rezoluciji koju mob podržava ako je veće od 5mpx, nema smisla. Fotke papaju previše megabajta pri tome pružajući nikakvu razliku u kvaliteti.

Brzina wlana na mobitelu nakon "G" slovčane oznake IMHO nema nikakvog smisla. Nema potrebe da mi mobitel može skidat 30MB/s ako nemam nikakve koristi od toga. "N" standard je sasvim zadovoljavajuć što se brzine tiče, a sumnjam da je netko potpuno prešao na AC, pa da ne može koristiti mobitel na wlanu kod kuće.

FYI, "A" verzija je prastara, prva javno dostupna verzija WiFija. Spomenuti da nema "ac" ali ima "a" nije striktno gledano dobro sročiti u jednoj rečenici s referencom da je loše što nema "ac" ali ajde bar ima "a"

Na kraju ko zaključak bi reko: ne platiš previše za ono što dobiješ. Ima tak nekih nit-picky mana, ali to pregrmiš ak ga dobiješ po cijeni <1400kn. Prije godinu-dvije si za tu cijenu mogo dobiti samo bugovitog kineza i Alcatela. Sad dobiješ telefon koji uz solidan HW ima ispoliran SW.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote