View Single Post
Staro 12.10.2019., 19:37   #181
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Upogonjen Mikrotik HAP AC2. I nije bilo toliko komplicirano koliko se činilo (barem ovaj bejzik dio) . Ako nekome zatreba, tutorial po kojem sam radio je ovdje . Čini mi se daleko najlogičnije posložen. Pripremio sam upute da idu stranicu po stranicu ako nekome treba da bude pregledno kod postavljanja.
Review od pola dana korištenja : signal je nešto jači ali puno stabilniji od Speedporta. Na mjestima gdje se Speedport gubio, ovaj se ne gubi. Preko žice , ne znam kako i zašto (po ugovoru imam 200/40) , speedtest prijavljuje u prosjeku 230/160 . Na speedportu je imao normalnih 200/40(appx), valjda me neće neko ganjati

I sad naravno pitanjce. Mobiteli,laptop s vanjskom Wi-Fi karticom i tablet (u principu uređaji s AC Wi-Fi), vrte speedtest na 5GHz u prosjeku 180/160, daklem, rade i više no dobro. Prebačeni su na 2.4GHz jer rade odlično i na toj freq. E sad, oba laptopa (neki stariji Asus i Lenovo x230) sa svojim internim Wi-Fi karticama (N) jako sporo vrte speedtest. Recimo nekih 35/35 i na 2.4 i 5GHz.

Postavke za Wi-Fi su više manje difoltne (stavio zemlju Croatia, regulatory domain, provjerio kanale ,WPA2 pass , itd itd) Ima li netko ideju što bi se moglo testirati tj. promjeniti kako bi se stanje popravilo ? Stranice se otvaraju brzo, i u principu nije ništa toliko bitno, koliko me kicka OCD jer je na Speedportu začudo stanje bilo bolje po tom pitanju .
schetz je offline   Reply With Quote