View Single Post
Staro 01.11.2001., 14:37   #28
[RiForum] Mock
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 10
Evo da i ja malo kažem o hlađenju (možda ovaj post ne spada ovdje ali vidim da se krenulo na tu temu pa velim si sam sebi da ne otvaram novi thread).
Naime, ja sam na svom Durončeku imao onaj ajmemajko cooler titan (onaj što je u zadnjem broju Buga popljuvan). On ne hladi baš nešto (na ljeto sam dok sam igrao UT imao konstantu temp od 65°C) ali najviše što me je kod njega smetala je buka (komp mi je u spavaćoj sobi tako da bi mi se kćer stalno tokom noći budila od te buke). I onda, moj frend koji radi kao serviser u jednoj riječkoj inf. firmi me je savjetovao da stavim PIII Intelov cooler ?! koji je niži, duplo širi i ima veliki ventilator i ima duplo manji broj okretaja (Titanov oko 5200 a Intelov oko 2700).On mi je to savjetovao jer je kupio Athlona na 1200 i u slobodno vrijeme na poslu je istestirao masu coolera za svoj procesor i izabrao je ovaj jer mu je temperatura i pod punim oterećenjem uvijek ispod 60°C što kod nijednog drugog prije nije postigao. Uzeo sam ga, on mi ga je došao stavit jer ima neke zezancije za stavit pošto nije isti slot, stavio pastu i usput sam stavio i onaj isisni ventilator od 8cm sa stražnje strane kućišta i wouuw. Temperatura mi je sad pod igranjem UT i još da radi neš sa strane oko 38 na procesoru a sa Titanom uvijek je bila preko 42.A usto sam dobio na tišini u sobi jer je ful nečujan.Coller je koštao 45 kn, ne znam kak se zove a na njemu piše Intel PIII, što pretpostavljam da ga Intel prozvodi jer nema nijednog drugog imena firme.Eto, to je moje iskustvo s hlađenjem.Pozdrav.
__________________
AMD Duron 750,MB Matsonic MS 8127c (VIA KT 133),256 Mb RAM,Videoexcel GF 2 MX 32 Mb,..3D Mark 2001 (default): 1916 points.
[RiForum] Mock je offline   Reply With Quote