View Single Post
Staro 29.12.2022., 14:52   #547
dbL
Premium
 
dbL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2020
Lokacija: Osijek
Postovi: 243
Poz


Neznam jel jos netko koristi X58 platformu makar i ovako za sekundarne masine, postoji mogucnost bootanja direktno sa nvme m.2 putem adaptera, sad postoji vec godinama bootanje preko usba sa bootloaderom sa DUET (sto sam i sam koristio) Refind ili Clovera.
Nasao se nacin na jednom forumu gdje se doda option rom u bios i omogucuje NATIVNO bootanje iz biosa na Nvme ssd bez koristenja usba..


Ja imam pri ruci samo Asus P6X58D Premium sa AMI biosom pa tako da sam u njega dodao podrsku za Kingston A2000 nvme koji mi je pri ruci.
Ako imate ovu plocu mogu vam dodati podrsku za vas nvme ssd, potreban mi je samo vas Device ID i Vendor ID od kontrolera ssda u device manageru. Ako imate neku drugu X58 Asus plocu mogu vam modificirat takodjer nije problem.




Ovako to nekako izgleda



Postoji mogucnost modificiranja i ostalih biosa poput awarda i recimo 1156 ploca i cak i p45 i nize, medjutim pitanje je pcie verzije tj brzine ali i ako uopce ima interesa


Bios LINK

Koristiti na vlastitu odgovornost !!!




p.s. bios je bez intel microcode updejtova/patcheva iz 2018 za mitigiranje spectre/meltdown zbog snizenih performansi, ako ih netko zeli mogu ih ukljucit

Zadnje izmijenjeno od: dbL. 29.12.2022. u 16:28.
dbL je offline   Reply With Quote