View Single Post
Staro 06.02.2022., 07:39   #778
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Pitanjce za znalce. Konfa je i6600, b150 msi ploca koja ima limit za ddr4 na 2133 ( 2x8gb 3000mhz je na njoj), gtx1060 3gb i radi ok za ono sto klincu treba, csgo,fortnite , fall guys i sta ja znam jos. Zelim izvuci max i zanima me bi li dobio nesto da imam plocu koja podrzava 3000mhz ddr4 i nvme? Postoji li jos uvijek takva ploca, rabljena ili nova? I uvjet je mATX jer je kuciste takvo
Btw vidio sam da i H170 podrzava 2133, vjerojatno limit proca, ne znam uopce koliko se moze izvuci iz te platforme ili da ne čačkam nista
Neisplativo, sa nvme u odnosu na SATA SSD ćeš razliku vidjet jedino u benchmarcima, u stvarnom korištenju 0 bodova (ako si na HDD, onda uzmi štogod ti je jeftinije jer će onda razlika biti OGROMNA u učitavanju win i igara). Brži RAM bi ti mrvu pomogao, ali po meni neisplativa investicija, pogotovo jer traži ploču ....prastari proc i to još 4 jezgre...ne isplati se tu po meni ulagati. Radije nešto polovno sa 6 jezgri tipa 9400f/R5 3600 ili novije, kod intela opet moraš dat više love za ploču ako želiš RAM na većim frekvencijama.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 06.02.2022. u 08:28.
Disco je offline   Reply With Quote