View Single Post
Staro 29.12.2021., 12:51   #4247
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor VelimirSaban Pregled postova
Uzeo sam Samsung Odyssey G7, 27", zakrivljeni. Privikao sam se na zakrivljenost, imerzija je odlična, ali boje... stvarno ne znam što radim krivo ali problemi su sljedeći: U HDRu u windowima, boje izgledaju, umjereno, normalno rekao bih na defaultnim postavkama monitora, ali kad isključim HDR, boje polude, postanu kričave, posebno crvena koju ne mogu umiriti nikako! Resetirao sam postavke monitora, igrao se kalibracijom, color profilima u windowsima, ali boje i dalje u SDRu izgledaju kričavo, prenaglašeno. Najviše je to izraženo u browserima, tipa Chrome, gdje sve što ima imalo crvene u sebi izgleda precrveno, kričavo. Recimo obična YouTube ikona toliko crveno dreči da mislim da će iskočiti iz monitora. Defaultne postavke boje su 50:50:50 ali ako crvenu smanjim na recimo 40, ne dobijem skoro ništa. I dalje prejako! Tek sam nedavno skužio da se isto ne događa ako uključim HDM u Windowsima 11, tad samo brightness dignem na 90-100 i boje izgledaju umjereno. Kao da u SDR/HDR off, windowsi učitaju neki krivi pre-kričavi color profile... ne znam. Kakva su iskustva drugih G7 korisnika? Koje postavke koristite... Hvala!
Jel imaš opciju u monitoru da biraš gamut boja? Ako imaš stavi na sRGB kad isključiš HDR. To crvenilo je obično znak da je neki wide-gamut mod uključen.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote