View Single Post
Staro 29.12.2021., 08:23   #4245
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor marijan95 Pregled postova
Znaci vec vodim duze vrijeme borbu s odabirom i htio sam uzet M27Q ili M32Q.

No, naisao sam na FI27Q koji je u C klasi ovdje a kosta kod nas 3000kn.

Da li mi je pametnije platit vise (1100kn) pa ic na M32Q?
To kod njih ti je FI27Q-X (nema ga kod nas), ovo što ti gledaš na nabavi je bez dodatnog slova.
Postoji i varijanta sa dodatnim P slovom...P ima DP 1.4, bez P ima DP 1.2.
@keyser_s()ze je stavio rtingsuovu usporedbu tj review modela koji ti gledaš, dakle DP 1.2.
P varijanta kod nas košta oko 5k kn.
Za razliku u prikazu između dvije verzije DP neka objasni netko pametniji od mene.
Ja mislim da je razlika da noviji DP može prikazati 10 bitnu boju koristeći veću hercažu dok je 1.2 ograničen na 8 bitnu...naglasak na mislim.

Ja isto kao nešto tražim, ali moram priznat da mi se vrti u glavi od izbora, a još više od toga što se popriličnu količinu novčića moraš pomiriti sa nekim kompromisima.
Evo npr somenuti FI27Q ima taj DP 1.2 i malo je sporiji , Dell S2721DGFA ima izraženo titranje na niskom osvjetljenju i ispodprosječan kontrast, M27Q ima BGR umjesto RGB matricu pa njemu slova u programima (i browserima!) koji ne podržavaju taj tip Clear Type-a izgledaju loše i nisu čitljivi...M32Q mi na kraju po svemu izgleda super, ali mi je puno dati 4,5k kn, a sa sumnjivih webshopova ne želim kupiti nešto tako skupo. M28U mi djeluje odlično, ali tu je cijena pak prebrutalna, jednostavno nedam tu lovu.
Slabo mi je kad se sjetim da sam svoj trenutni Dell P2414H sa kojim sam zapravo jako zadovoljan, platio 1400kn. Htio bi veću rezu, veći monitor i veću hercažu...
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 29.12.2021. u 08:36.
Disco je offline   Reply With Quote