View Single Post
Staro 12.02.2009., 23:22   #11
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
na gamer.hr se jos uvijek okuplja masa ljudi, mozda ne ko prije, ali ljudi uvijek ima, tesko moze forum od 10k clanova samo tako propast, zato, nemoj pricat...

I posto ne znas pricu oko gasenja Hackera ja cu c/p prvog urednika, Krese Mijica:

Citiraj:
Naime, Hacker je pod EPH bio profitabilan, narocito nakon povrata DVDa uz izdanje koji je privukao dosta novih citatelja, digao nakladu te osigurao nove oglasivace. U jednoj fazi EPH je krenuo u snazno rezanje troskova poslovanja i tu je Hacker pao kao kolateralna zrtva iako je bio profitabilan. U vrijeme donosenja te odluke vlasnik kompanije je bio na putu, a kada se vratio i zatekao Hacker ugasen htio je ponovo pokrenuti Hacker (bilo je vremena, citatelji ne bi ni znali sto se dogodilo) no problem je da se redakcija raspala. Naime, u Hackeru su mahom radili izrazito kvalitetni ljudi, svaki profesionalac na svojem podrucju, koji su za vrijeme rada u Hackeru svi imali ponude za druge poslove. Kada im je u EPH urucen oglas oni su prihvatili te ponude i doslovce isti tjedan vec bili zaposleni u drugim kompanijama i, sasvim razumljivo, nije im se vracalo u atmosferu gdje mozda mogu za mjesec-dva opet dobiti otkaz. Eto, tako je to bilo, zaista zaolosno da kompanija te snage nije zadrzala jedno moderno i profitabilno izdanje male redakcije i jos manjih troskova dok je u isto vrijeme godinama gurala gubitase poput Mile. No, cudni su putevi korporacijski, smrtnicima cesto nerazumljivi.
Dakle, Hacker je ugasen bezveze, zbog nekih nerazumljivih poteza vrha.
Ne radi se o slaboj prodaji niti o ne znam cemu.

P.S. Što se tiče Žmirića, je da, pisao je za PC Play, samo im je slao copy/pejst njegovih kolumna iz Hackera loool... kako je Hacker prestao izlazit tako i on vise 'ne pise' za PC Play.
E i da, kolko znam iz PC Playa je otisao zato sto mu ovi nisu placali, lol, toliko o 'jakom' gaming magazinu.

Zadnje izmijenjeno od: khm. 12.02.2009. u 23:32.
khm je offline   Reply With Quote