View Single Post
Staro 04.12.2010., 12:58   #88
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Meni je nekako najviše upalo u oko jedna stvar - 4 operatera koja će biti dnevno po 1h u aplikaciji? Što će raditi ostatak vremena dođavola?
Upravo se o tome i radi... Da probam objasnit:
Naime, dosad smo se desetak godina služili rješenjem koje zadovoljava i dalje, gotovo svim svojim značajkama, osim jedne, a to je da je zastarjelo i za određene stvari traži šest koraka, za koje noviji programi traže jedan.
Naš posao je specifičan donekle, jer se bavimo proizvodnjom i prodajom reznog alata te prodajom opreme za obradu metala, a tu nema puno posla za jedan takav program. Četiri operatera su jedan u proizvodnji, koji na svom računalu zaprima narudžbe od strane drugog operatera i izradi si otpremnicu i račun nakon što proizvede robu, drugi koji zaprima narudžbe od strane kupca (recimo desetak dnevno), unosi ih u računalo, kontrolira stanje i radi primke kad roba stigne, treći operater koji radi knjigovodstveni dio cijele priče, i četvrti koji treba pristup programu radi komercijalnih faktora.
Nama ne treba jedan takav program, i sve njegove mogućnosti, no uza svu volju i želju, nismo na tržištu uspjeli naći niti jedan povoljniji i jednostavniji program, a koji bi imao opciju praćenja količine robe naručene kod dobavljača i datume njene isporuke, što je detalj zbog kojeg i radimo cijeli change.

Obzirom da nas je do sada godinama služila stara oprema (p3) i jenako stari server, htjedoh malo izvidjeti i naći koju konkretnu informaciju.

Ali generalno se slažem - da donekle štedimo na krivom mjestu.
Ono što sam mislio - uštedjeti na hardverskoj osnovi, i dati njima da poslože sve na postojeća harverska rješenja, kao što bi napravili da ista već imamo, te da na taj svoj rad pružaju suport. Nekako sumnjam da će mi striktno software-ska znati riješiti hardverski problem, već će mi onda samo posredovat na putu između nas i onog od kog nabavljaju hardver. Jer čisto sumnjam da imaju nekakav ugovor tog tipa sa Dellovim distributerom i njegovim servisom, ili rezervne dijelove za kompove koje prodaju na stanju. Napominjem da su kod nas tvrtke za takav program samo posrednici, jer sam program nije naš (hrvatski).

E, i sad ste me opet otjerali od pitanja koje me zapravo zanima. Hipotetski:

Da li se ovakav program može koristiti na pet računala, a da je na svakom računalu instaliran Win 7, i da jedno od tih računala glumi server?
Znači ista shema, samo bez pravog servera i Server os-a. Može li, ne, kako i zašto? Pitam jer mi jedna tvrtka nudila slično rješenje, samo za drugi program.
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”

Zadnje izmijenjeno od: Kristijan_7. 04.12.2010. u 13:10.
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote