View Single Post
Staro 04.12.2010., 11:41   #87
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Meni je nekako najviše upalo u oko jedna stvar - 4 operatera koja će biti dnevno po 1h u aplikaciji? Što će raditi ostatak vremena dođavola? Zar ne može onda to jedna osoba obavljati? Mislite štedjeti tamo gdje se inače to i ne radi, bar ne na ovakav način, a možda postoje i bolji načini
Ok, možda sam sad ušao u područje koje nije dio ove rasprave, no u svijetlu svega ovoga što pitaš i tražiš - jednostavno se ne mogu oteti dojmu (bez obzira na ove operatere i njihovo vrijeme) da pokušavate uštedjeti na krivom mjestu. Ovo što ti je Old Iggy napisao za najam opreme i ugovore o održavanju ti je najpametnije rešenje, bez obzira koliko to skupo izgleda kad staviš na papir, kao početni trošak. Ako već tražiš savjete i načine za uštedu - to ti je najbolji savjet.
Da, možeš složiti mašinu od x kuna, standardne komponente (ili malo bolje), pa se igrati s time itd. Pitanje je tko će to održavati? Ti? Imaš li volje, vremena i prostora učiti na tome svemu, misliš li da možeš to održavati na takav način da stvar radi, a ti usput učiš i možeš to održavati u pogonu? Tko će biti odgovoran za početnu uštedu od 10 000 kn, a za 8 mjeseci se stvar zrompa, a ti je ne znaš dignuti nazad? Ima tu puno više od toga hoće li firma uštedjeti u prvo vrijeme na hardveru i koliko...
tor je offline   Reply With Quote