View Single Post
Staro 04.12.2010., 08:25   #85
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Imam varijantu uzeti 2 - 3 godine rabljeni Dell PowerEdge 2950 sa 1,6GHz Xeon Quad core procesorom, 2gb rama, 6 x 73gb SAS Fujitsu diskovljem i dvostrukim 750W napajanjem za nešto malo veće novce nego što bi koštao moj složenac, ali me brine to što je rabljen...
Može li netko reći kakav je to stroj, kako bi se snašao u ulozi za koju ga trebam te koje su mu prednosti a koje mane naspram recimo, onakvog složenca?
Također, neznam koliki je problem što je u formatu za ormar? Može li se on u takvom formatu uopće koristiti smješten u uredu? Koliko je glasna takva spravica? Može li se sve na njega normalno spojiti kao i na normalnom kompu, bez da je u ormaru? Mislim na struju, grafu, periferiju, mrežu... (nisam tako nešto nažalost imao u rukama, pa neznam...)

Hvala unaprijed.
ovaj server je takoder overkill za tvoje potrebe sto se tice snage,eventualno bi ubacio jos koji keks rama, radit ce minimalno jos 5 godina bez nekih problema...
prije nego se stavi u rad, sve skupa ocisitit, ispuhat, provjerit spojeve da se nekaj nije pomaklo uslijed transporta i vozi misko...
jeidni problem mogu biti diskovi, a posto vec tu imas 6 kom, a nemas potrebe za puno prostora, lepo 3 komada u RAID5, jedan hot spare i dva negdje u ormar na sigurno kao rezerva, ako bi neki od ovih rikno...
to sto je rack izvedba nema nikakvih problema, jedino sto rack izvedbe znaju biti glasnije od tower, ali stavite ga u neki cosak ureda i amen...
na njega sve mozes normalno kopcat, to je normalni server sam u drugacijem kucistu nema nis extra...

__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote