View Single Post
Staro 31.07.2015., 18:34   #178
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Kratki osvrt na Logitech Z533.



Zvučnike sam naručio ponukan lijepim izgledom i zato jer sam žudio za malo bassa nakon ovih monitorskih i televizorskih jadova od zvučnika

U kratkim crtama uz poneku paralelu s Z2300, kojih se onako kroz maglu sjećam:

Z2300 su bili prejaki za slušanje u zgradi/stanu s prosječnim sobama veličine do 30qm.
Z533 su na papiru osjetno slabiji, ali bez problema ispunjuju sobu zvukom na samo pola maksimalne glasnoće.

Zvuk je za jedan multimedijski sustav zvučnika vrlo pristojan. Zasad nemam nekih zamjerki.
Kako mu namjera nije bila da se naslušam kvalitetne muzike jer za tu ulogu imam malo bolje slušalice, niti kriteriji nisu postavljeni previsoko.

Spektar zvuka je prilično uniforman, bass ovisno o postavci ne dominira nad ostatkom spektra, a može ga se gotovo potpuno isključiti, pri čemu nema prevelikog rezanja donjih srednjih frekvencija, koje su ipak donekle pokrivene subwooferom.

Nedostaje krajnjih visokih frekvencija, ali to je u takvim granicama cjepidlačenja za jedne multimedijske-PC zvučnike.

Subwoofer je kompaktan i vrlo elegantan, a prva asocijacija mi je bila da liči na neke Sansui modele što se te mrežice sprijeda tiče.

Veliki plus u odnosu na Z2300 ide žičnom daljinskom upravljaču. Doduše stvar je ukusa, ali osobno mi izgleda odlično. Kontrola velikog kotača je jednostavna, a bočni potenciometar za bass je lijepo pozicioniran, nažalost samo za dešnjake.

Zvučnici imaju autostandby funkciju, ali bijela LEDica na ovom daljincu uvijek svijetli, doduše slabije kad je u tom standby modu.
Ono što mi svakako nedostaje je jasna oznaka položaja velikog potenciometra za namještavanje glasnoće.
Ugravirani "VOL" je jako sitan te ga se ne može napipati ni pod prstima. Idealno bi bilo da su ugradili LEDicu slabog intenziteta u sam potenciometar umjesto u bazu daljinca.
Svakako je prednost, osim priključka za slušalice, AUX priključak i to na dva mjesta, tj. uz 3.5mm AUX jack na daljincu, jedan se nalazi i na subwooferu.

Tamno zlatna boja membrana satelita izgleda jako dobro uz kombinaciju glossy (piano) i matt plastike. Rado bih vidio još manje glossy plastike, no ne zbog vizualnog dojma, već zbog otisaka prstiiju. Kako ne diram previše zvučnike, a kad ih diram pazim da primam za mat površine, to nije naročiti problem.
Sateliti nemaju nikakvu mogućnost montaže na stalak/nosač/zid dok se Z2300 satelitima moglo postolje odšarafiti i iskoristiti te tri rupe za custom montažu

Ak netko ima pitanje ili sam nešto zaboravio, samo pucajte
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote