View Single Post
Staro 12.08.2008., 16:13   #221
Zetor
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zg
Postovi: 3
trenutno uredjujem stan, i izmedju ostalog provlacim struju. bnet mi je upravo usao u zgradu (jos nisu rijeseni papiri, ali je iza zgrade njihov ormaric, treba proci suglasnost stanara i stajaznam). razvukao bi odmah kablove po cijelom stanu na mjesta gdje bi stajao tv, pa je pitanje kako to najpametnije izvesti, sta, ko, koga, di.... htio bi pripremiti sve za neku dalju buducnost, dakle da svaka soba ima telku
- koliko sam shvatio, oni stavljaju spliter (data <-> tv) koji se nalazi u uticnici. da li se da taj spliter izvuci van, ili postoji neka druga verzija tog splitera, jer bi htio izbjeci da iz uticnice izvlacim i uvlacim u drugu uticnicu koja ide do iduceg tv-a... ustvari najbolje bi mi bilo da taj spliter ostane pod zidom, i od njega povucem jedan kabel do modema, drugi do prve telke.
- moze li se uopce na taj tv koax (75 omski?) staviti onaj razdjelnik, jedan kraj spustiti u jednu telku, drugi kraj ide dalje do iduce telke, i tako 2-3 komada?
- sta u tom slucaju sa digitalijom?
moram priznat da sam neuk u tom podrucju, pa su mozda i pitanja malo nesuvisla. par puta sam zvao njihovu szk, ali nis pametno nisam cuo.

thx
Zetor je offline   Reply With Quote