View Single Post
Staro 07.12.2017., 07:38   #54
wifi
Premium
 
wifi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: ST
Postovi: 229
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
I opet, ono što je navedeno ni slučajno nije kanta ni govno.

U učionici imam ThinkCentre M58p s C2D E8400 i 4GB RAMa i stvarno ne vidim nikakav problem u radu za te potrebe. Za nadzor koristim LanSchool.

Ono navedeno je 10 puta jače od ovog mog, ima SSD, tako da ne vidim kako bi se to moglo nazvati kantom.
i uzet ces upola manje ssd-a za ustedu od petine cijene... svakako ima smisla - NOT!

ne znam kako vi kupujete diskovni prostor (bilo koje vrste), ali ja gledam kn/GB, a tu je 240 daleko bolji od 120. i apsolutna razlika u cijeni je minimalna.

moji rade u virtualkama s w10, i sve pohranjuju na usb stickove od 32GB. u jednom trenutku, nakon ciste instalacije w10 i update-a nisu bili u mogucnosti instalirat office u virtualku jer nije bilo dovoljno mista dok se rucno ne uklone svi downloadani update-i (rollback mogucnost). office 2016 s minimumom programa zauzima 3.2GB, full je priko 5GB.

mislim, ako mi se stedi 50-100kn onda cu uzet MShit combo, umisto Logitech-a, pa ga naknadno prominit... uzet cu MShit kuciste umisto nekog koje manje moze posluzit kao zilet, pa ni IO shield nemos normalno namistit a da se sve ne krivi... napajanja necu ni spominjat, jer ces opet rec da je to 50kn tu, 100kn tamo...
ako te vise cijene znaci da ce umisto 20 racunala u razredu bit 15 ili 16, to je kompromis s kojim bi uredno moga zivit, i razliku predvidit u dogledno vrime ili iz drugih sredstava.

osim toga, veci SSD omogucava izradu recovery particije koja ce se nalazit na konkretnom racunalu s predaktiviranim windows i office paketima, te svim softverom sto ce se koristit. Fx u pravom trenu i za 10min ili manje si back and running...
wifi je offline   Reply With Quote