View Single Post
Staro 31.12.2020., 15:20   #101
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,775
Je, to je istina, ne idu oni nikud, a ako treba spašavani budu kao i mnogi prije njih. Najviše ih muči taj nacionalni ponos, jer više nisu najbolji i najveći, niti su tehnološki napredniji u odnosu na strance, pa da kao nekad diktiraju tempo i smjer budućih tehnologija i popratnih rješenja. Također, američka vlada i politika na sve moguće načine, dok je još aktualna administracija na vlasti, pokušava umanjiti ili spriječiti daljnji napredak stranih proizvođača, mada su tu bitku odavno izgubili.
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Slušao sam podcast The Moore Law is dead, lik ima najjače izvore iz intela, kaže za Xe da je cilj za gamersku napraviti 256-bit gpu sa 16gb vram, koja bi bila između RTX 3070 i 3080 cijene 400$.

Znači nešto slično RX 6800 non-X po tehničkim speckama, samo jeftinije.
Momentalno potpisujem bez trunke sumnje, samo da Raja nije upleten u kompletan Intelov GPU razvoj, jer ta kartica bude i ovak stigla najranije godinu dana nakon Ampere i RDNA 2 modela.

Ovak s Rajom za kormilom uz puno priče i obećanja, bez konkretnih specifikacija - može ispasti svašta. Slično su najavljivali serverske modele, pa su za početak spojili četiri mobilna Xe GPU rješenja i to je to.

Mislim da smo čak i na početku ove teme rekli da po svemu (onda) viđenom, sve se čini da Intel ima mobilno Xe GPU rješenje koje budu kasnije pripasali na sve živo i bome nismo fulali.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 31.12.2020. u 15:27.
The Exiled je online   Reply With Quote