View Single Post
Staro 29.12.2015., 11:50   #33
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Izgleda da sam ja jedan od rijetih sretnika koji radi u RH i da je zadovoljan.Radim u "firmi" vec 23 godine i mogu reci da sam zadovoljan sa poslom.Primanja su oko 6 tisuca kuna, prije dolaska kukulele koalicije bila je 50% veca ali oni su ukinuli placanje blagdana, vikenda, nocnih smjena tako da su primanja pala za tih 50%.Mozda sada ovi novi vrate na staro.Inace vec dvije godine vodim borbu da me ne posalju u mirovni jer imam sve uvjete ali iskreno ne idem mi se. Kolege koji su otisle prosle godine u mirovni imaju mirovnu cca 4 tisuca kuna, toliko bih trebao imati i ja.Napomenuo bih da imam samo osnovnu skolu tako da bas nisam mogao birati neki posao, ali kao sto sam rekao zadovoljan sam jer sam si od svojeg rada kupio stan i svakih 5 godina pocastim se novim autom.
E sada da sam 20 godisnjak sto sam bio prije jako puno godina ne bih se razmisljao da li bih otisao raditi vani, otisao bih ali samo u trgovacku mornaricu tj na trgovacki brod.Sada je malo kriza u offshor sektoru, ali do prije par godina mogao si zaraditi jako dobru lovu kao pocetnik oko 100 dolara na dan.

Evo primjer oglas za nekoga sa srednjom skolom za elektircara u offshoru od kada je pocela kriza u tom sektoru

Good day,
At the moment we have open vacancy:
ETO with DP Maintenance Cert and experience in AHTS DP1 Vessel
$256/day salary
2 months on and 2 months off
WAF including NIGERIA, Angola
Date of joining: ASAP
Permanent contract.
If you will be interesting of this position ,please revert with your updated CV.

With kind regards,

Zadnje izmijenjeno od: RAUL. 29.12.2015. u 12:00.
RAUL je offline   Reply With Quote