View Single Post
Staro 10.09.2018., 14:29   #3985
kurc
Premium
Moj komp
 
kurc's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Citiraj:
Autor jollyb Pregled postova
Trebam malu pomoc oko odluke za ovu pasivnu graficku: Palit GeForce GTX 1050 Ti KalmX 4GB Passiv PCIe 3.0 x16 (Retail)

Relativno sam blizu odluke za vrlo nezahtjevno gejmanje, zapravo jako rijetko gejmam, ako da onda FullHD, Fifa i Tower Defense igre. Pa mi je vise fokus da je komp sto je mogu tisi.
Jedino mi je cijena kartice pomalo trn u oku = 177€ (u Njem sam, pa cu tu kupiti karticu)

Nazalost ne nalazim nikakve novije modele kartica. Izgleda sve da ce biti taj model.

Alternativa bi bila eventualno PowerColor Radeon RX 570 Red Devil Aktiv 4GB PCIe 3.0 x16 (Retail) = 198€ jer sam nasao da je dosta tisa prema pisanju. Recimo da sam spreman optimalno potrositi oko 150€ za pasivnu grafu. Aktivna mozda da ide do 200€.


Nemojte me odmah razapet, nisam bas upucen zadnjih godina u komponente. Imao sam relativno malo vremena zadnji dana istrazivati i informirati se po forumima i netu.
Svaki savjet je dobrodosao. Hvala
Bolje je uzet rabljenu 1060 3gb, neki model sa boljim vecim hladnjakom i dva ventilatora. Za nekih 1200kn ima kod nas, sa 2-2.5g garancije. To je best buy, pa bolje kupit u lijepoj nasoj. 1060 ne trosi puno struje i ne grije se pa modeli sa dva venta mogu biti gotovo necujni. Rx 570 ipak trosi vise pa je glasnija, uz to skuplja pa bi ju ja zaobisao.
Edit: sad sam skuzio da nisi na kratko u njemackoj, onda moj savjet vrijedi ak ces se vracat u RH
kurc je offline   Reply With Quote