View Single Post
Staro 26.04.2019., 12:21   #26
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Dizem ovu temu u nadi da postoje clanovi koji su radili nesto po pitanju Smart homea


Ja u planu imam implementirati Google Home i na njega spojiti cim vise uređaja.


Trenutno imam samo Android TV koji nazalost jos ne funkcionira sa Google asistantom, odnosno bulit in cromecast jeos uvijek ne radi, vec treba onaj externi da bi mogao full koristit tv (on/off i streamanje).


Sljedeca stavka je rasvjeta, nasao sam Sonoff pametne prekidače koji su GH kompatabilni i to bi navodno trebalo super raditi. U toj varijanti imamo 3 načina, glasom preko GM-a, android aplikacijom na telefonu ili fizički na prekidaču.


Sljedeca postaja bi bila regulacija grijanja, ali za to mi realno treba Nest regulator (cca 250$) pa mi je kompletna investicija malo hm, slabo smislena, jer trenutno imam Vaillant vrt250 programabilni termostat koji mi radi poprilično dobro.


Eventulano s vremenom ubaciti neki alarm i povezati ip kamere koje sad imama sluze samo za real-time nadzor.


U temi o punjačima je spominjan Blitzwolf koji ima isto poprilično zgodne stvarčice.
Mislim da ne trebaš Nest... Dovoljan ti je jedan Sonoff TH (u dnevnoj ili gdje već trebaš) koji mjeri temp i vlagu i jedan Sonoff basic koji uključuje i isključuje Vailant. Oba Sonoffa su ti ukupno cca 120-130kn... Njih možeš programirati na dnevnoj i tjednoj bazi kao i Nest...
mamikulcic je offline   Reply With Quote