View Single Post
Staro 23.01.2018., 18:54   #7
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
momistake - u kojem ti svemiru živiš da kućnom useru preporučuješ ruckus? pa ni fakulteti ne koriste ruckus zbog cijene. zapravo neznam nikoga da koristi ruckus.
nešto "ozbiljnije" je ubiquity, oni unifi su čisto simpatični, ako ih ima puno u mreži. ako će bit samo jedan, koga briga za jednostavnost konfiguracije kad - imaš samo jednog ionako.

jedino low budget a solidno rješenje je po meni mikrotik. za 120kn imaš kućni router sa poprilično moćnim procesorom koji će svojih 100mbita na wan strani uredno izgurat, i ima dual chain 2.4ghz N mrežu. (koja kod mene izgurava 80tak mbita).

tokom prošlog tjedna sam izmontiravao 20tak komada mikrotik wap-ova u firmi i pazeći na raspodjelu frekvencija, pokrio sam gotovo cijelu firmu odličnim signalom, sa brzinama od 50tak mbita po ap-u. nisam očekivao da će se to tako dobro ponašati.

razlog mikrotika vs ubnt je bila cijena. tražilo se strikno da se instaliraju po uredima, umjesto po hodnicima. i za cijenu jednog unifi-ja se kupilo 3 wap-a.

za OP - gledaj rb931 da ti bude router, a onda na kritično mjesto stavi još jednog.
u odnosu na nešto žnj-name sa velikim antenama je razlika osjetljivost čipa. ako su ti klijenti zakurac (mobiteli), rađe idi na žnj uređaj sa jakim antenama, ali nek je MIMO (300mbit). ja sam bio naprosto oduševljen zyxel ap-om od 100kn. pokrio je cijelu fakin kuću od 3 kata, on sam. drugi isti takav ima jedan kafić u gradu, ja ga lovim doma 600njak metara dalje.
jp_rv je offline   Reply With Quote