Tema: CarPC
View Single Post
Staro 23.05.2009., 22:52   #2
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,739
Vremenom sam morao malo stvar izmijeniti kako bi odgovarala Mazdi i Škodi, ali je u osnovi to ta tema, potpuno funkcionalna i bez prevelikih mana.

I onda je došla na red instalacija u auto. Osnovni zahtjev je bio da se ne smije ništa bušiti ili rezati. Ne volim probušenu plastiku na autu, a jednog ga dana treba i prodati u prvobitnom stanju. Kod Mazde to nije bio nikakav problem, dok je kod Škode slučaj bio daleko teži. Uključivao je i majstora u auto kući Škoda Štasni. Provukli smo sve kablove tako da se ne vide. Sav rad je uključivao krv, znoj i suze. I to bukvalno. Ja sam se malo razrezao, a kod pripreme nosača za monitor i opekao na tekuću plastiku. Nije me sram priznati. Suze su same krenule.

Izvadio sam originalni Stream auto radio kojeg karakterizira užasan zvuk i potpuna nemogućnost priključivanja telefona bez pravog malog bogatstva i još više raskapanja auta. A imao sam od ranije Pioneer DEH-P65BT.

Ladicu za ugradnju neoriginalnih auto radija sam modificirao tako da sam instalirao konektor za monitor, tipku za paljenje CarPC-a i posebnu ladicu na izvlačenje koja je magnetni nosač za monitor. Monitor se samo „zalijepi“ za magnete, ušteka konektor i to je to.



Sam CarPc je našao svoje mjesto u gepeku. Tamo je prilično velika šuma kablova, ali nekako sam ih obuzdao uz pomoć plastičnih vezica pa barem nemaju samovolju i ne lete na sve strane.







Posebno sam napravio FuseBox da ne bi sve bilo na osiguračima u autu. Zato ima svoj glavni osigurač i za svaki uređaj jedan posebni i to 5A ili 2A.



No, sve je to lijepo zamaskirano sa malo laminata, par letvica i tapicirungom koji je isti kao onaj u gepeku.





Tu su našla svoje mjesto i 2 ventilatora. Nije da se nije moglo bez njih, ali…
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote