View Single Post
Staro 03.01.2013., 18:26   #364
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Do 2000-te sam koristio Pentiume. Poslije sam prešao na AMD. Nikad nisam imao ozbiljnijih problema sa temperaturama. Nikad nisam ni ozbiljnije OC-ao.
Onda kad sam htjeo ozbiljnije OC-at il je napajanje bilo loše il matična tako da sam se uglavnom vrtio oko tvorničkih postavki.

Nedavno sam zamjenio Athlon II 435 za Phenom II 965 i prvo što sam uočio (osim performansi) je veliko zagrijavanje. U idle 40c a na Prime-u 65c.
To me ponukalo da se malo više informiram o hlađenju. S obzirom da prije nikad nisam imao ozbiljniji problem sa hlađenjem, priča oko termalnih pasta mi je zvučala pretjerano. Nikad ih nisam koristio i nikad problema imao.
Međutim, kad sam uzimao zadnji cooler lc-cc-95, na njemu je već bila pasta pa nisam imao izbora .
Kad sam mijenjao proc. stavio sam isti hladnjak.
Zbog sumnjivih temperatura odlučio sam po prvi puta koristit pastu i promijeniti kineski noname 12cm vent. na kučištu.
Otišao u Links i uzeo pastu Coolermaster IC Value V1 i ventilator Arctic Cooling F12.
Skinuvši hladnjak, vidio sam da je na procu i podnožju hladnjaka jako malo ostatka od paste i to sam počistio sa gumicom za brisanje.
Zašarafio vent i stavio zrno paste na proc.
Sada je temp: 35-36c Idle
52-53 Prime
Uz napomenu da sam spustio voltažu proca na 1.35. Btw. prije mi ta voltaža nije pomagala da spustim temperaturu više od cca 2c.

Ugodno sam iznenađen i od sad vjerujem u paste. Jedino što ne znam koliko je ventilator pridonijeo hlađenju jer ga nisam zasebno testirao.
Iza kućišta kad stavim ruku, nešto malo jače osjećam vjetar. Mala je razlika.
de sign je offline   Reply With Quote