Tema: Putovanja
View Single Post
Staro 27.11.2019., 19:32   #440
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ima li tko kakvih savjeta za London?

Prvenstveno, kako najjeftinije proći za relaciju od aerodroma do grada i nazad (od Stansteda do centra, pa centra do Gatwicka) - konkretno, moram doć na područje južnog dijela grada (Brixton, Camberwell, Peckham, pa onda Bromley)

Zbunjuju me ove njihove zone. Planiram uzeti Oyster za zone 2-4, a po prvoj zoni se koristiti busom. Trebam li išta napraviti ako se vozim vlakom/metroom iz recimo zone 3 sjevernog Londona u zonu 4 južnog Londona i samo prolazim kroz zonu 1 ili je to ok?

Dobrodošle su i preporuke nekih mjesta van standardnih turističkih atrakcija, tipa neki vidikovci, ok mjesta za nešto usput pojest ili popit, a da me ne izuje iz cipela cijenama itd
Sa Stansteda ide bus, za Gatwick vlak.
Kupi Oyster, top-upaj ga sa par desetaka funti (ovisi koliko si dana tamo) i to je sve sto ti treba. Za cijene vidi njihov web. Zapravo, mislim da za Stasted i Gatwick treba kupiti odvojeno kartu ali objastnit ce ti na stanici sve. Ljudi su ekstremno susretljivi i ljubazni.

Bus je najjeftiniji za prijevoz po gradu ali ako uletis u guzvu ili radove komotno mozes i pjeske. Toplo preporucujem tube/vlak osim ako ti je do razgledavanja i imas vremena. Cijena ti je po voznji oko 1.30 za bus, 2.40 za tube. Imas online, ne sjecam se tocno.

Za vidikovac Greewich, ali ne znam koliko ima smisla s obzirom na vrijeme. Ako bude vedro pogled je super. Ima i neki neboder gdje odes s vanjskim liftom gore na vrh. Besplatno je ali moras neko vrijeme prije rezervirati. Mislim da je na Banku negdje. Morat ces googlat, sorry.

Natural history museum i Science museum jedno do drugoga ako brijes na takve stvari. Besplatnan upad i imas sta za razgledavati cijeli dan. Camden je isto fora. Sto se cijena tice ne brini, svuda ce te izut iz cipela

Neke jeftinije klope i suvenira se sjecam jedino s Camdena. Pive u prosjeku 5GBP, hamburgeri po pubovima 10-12GBP, steakovi oko 20. Cijene padaju kako se mices van grada ali pivu ispod 3GBP nisam nasao.
hash je offline   Reply With Quote