View Single Post
Staro 20.10.2019., 19:12   #200
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor schetz Pregled postova
Yep, krivo nešto radim definitivno. Kad stavim kod NAT rule-general kao in.interface - Bridge (što mi nema smisla) , vidi se da pokušava konekciju,i vidljivo je da idu paketi(iako i dalje ne otvara u browseru) za razliku kada je kao in.interface postavljen ether1 ili pppoe-out. Hvala u svakom slučaju, sad znam da je do mene sigurno pa mi ima smisla tražiti rješenje.


EDIT: Iako nisam siguran da je sto posto ispravno, fercera. Naime, pratio sam tutoriale u kojima je spomenut samo ovaj dio
Ono što je kod mene "riješilo" stvar je dodavanje "forward" rule-a u Firewall-filter rules, parametri praktički isti (port,in.interface,tcp/udp, action = accept). E sad, da li je to samo nespretno riješenje ili nešto što svi uzimaju zdravo za gotovo kao ispravno,za sad ne znam.
Pf ide IP->Firewall->NAT->pod general chain postavi dstnat, protocol, dst port, int interface (kod mene pppoe-out1)-> Action tab-> dst-nat i to address.
Moraš imat fiksnu ip adresu, ili podesit dhcp static.
Zašto ti moraš imat forward rule za isti port neznam, možda ti nešto sa ostalim firewall pravilima ne štima, može biti i redoslijed pravila, top down su...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote