View Single Post
Staro 07.10.2015., 22:12   #141
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Evo da podijelim zapažanja sa moddanja Xeona E5450 C0:

Metoda 1 - kvadratna fina turpija 2 mm (ako imate, može i okrugla)
- prvo smo probali turpijat nekakav stari Pentium 4 s775 da vidimo kako ide po tom materijalu; išlo je ok.
- na xeonu smo ocrtali položaj utora prema S775 procesoru i na tom dijeli isturpijali do pinova (cca pola milimetra do pinova je OK).

Metoda 2 - šmirgl papir 80 (može i finiji, jedino smo taj imali)
- presaviti komad papira po pola i sa bridom šmirglat na ocrtanom. Papir će se trošiti pa ga treba 2, 3 puta presavijati.
- također, test na pentiumu 4, isto ide ok. Malo sporije, neznatno sporije od turpije.
- na xeonu drugi utor izveden sa time, isto cca pola mm do pinova.

Dobro ga prebrisali i instalirali u ploču. Radi bez greške i moddanja ploče.

Fotki nemam nažalost. Nisam imao mob sa sobom, a i namuljao sam pastu i stavio cooler u nadi da će iz prve kresnut i tako je bilo pa sad tako i ostaje trajno.

Suma summarum: za one koji ne žele rezat štifitove na socketu, 7-10 minuta posla više, rizik minimalan u odnosu na moddanje ploče a i ne morate plaćati 5-10 eura više kinezima koji su to već napravili, u slučaju da recimo imate već adapter. No ako čajniz nudi za 5eura više turpijanog sa stickerom, onda je i to dobra opcija.

Moja priča sa Xeonima s771 moddanjem završava ovim poduhvatom. S775 ploča više nemam niti imam želju kupovati. Ostao mi je jedan adapter još kojeg sam danas našao pa neka se javi netko kome treba...

U svakom slučaju, bilo je zanimljivo (i unosno od šverca ). Hvala svima na savjetima, tutorialima i suradnji
Brko je offline   Reply With Quote