View Single Post
Staro 06.01.2014., 12:04   #118
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,442
Yorkfield Quadovi su vrlo dobri procesori , ali imaju jednu veliku manu koja se zove cijena .

Jednostavno precijenjeni su i mislim da je teško pronaći Q9xxx procesor po prihvatljivoj cijeni koja bi opravdala investiciju u nadogradnju 775 platforme .
Bolje je sve rasprodati i kupiti novu platformu i novi procesor , koji ne mora nužno biti Quad (mislim na neki i3 procesor 1155 ili 1150 socket)

Par postova prije objasnili smo i dali savjet koji je procesor najispaltivije uzeti za 775 platformu .
Mislim da smo se složili oko toga da je to q6600 kojem treba podići frekvenciju .
Vrlo dobro se ocaju na 3200 Mhz , a neki primjerci idu i na 3400 pa čak i na 3600 Mhz .

To je po meni najbolja nadogradnja za socket 775 , ako se prelazi sa dvojezgrenog na četverojezgreni procesor .

Daleko od toga da 12MB Yorkfield Quad nije bolji procesor .
Problem je jedino njegova cijena koja je 2 do 3 puta viša od q6600 procesora pa je upitna isplativost nadogradnje sa tim procesorom .
Druga stvar je ako se 12MB Yorkfield Quad može pronaći povoljno , tada je to idealna situacija za nadogradnju , ali iznimke ne čine pravila .
Kristijan1 je offline   Reply With Quote