View Single Post
Staro 19.10.2014., 00:51   #143
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Na OSX su jednake jer je OSY tome prilagođen, ali mnoge aplikacije nisu.
Probaj Windowse staviti gore pa se javi
U obje stvari grijesis. U jednoj gotovo u potpunosti, a u drugoj uglavnom.
Prva stvar su aplikacije i OSX. Koristim ih dosta, koristio i isprobao jos vise. Jos nisam naletio ni na jednu koja ne podrzava retinu.

Ukoliko neka i ne podrzava, onda je ta aplikacija ionako stvar proslosti i rijetkima nesto znaci. No iskreno, ne znam ni za jednu. No sigurno postoje. Ali rijetkima nesto znace.

Druga stvar su windowsi. Nisu vise ni winzi losi za ovakav nacin rada. Dapace. No problem kod winza su bas te aplikacije proklete. Velika vecina ih ne podrzava hiDpi ekrane. Do prije pola godine - godinu nije cak ni adobe sa photoshopom i cijelom svojom paletom aplikacija. Vjerovao ili ne. Dok u slucaju OSX-a podrzano je bilo gotovo od samo pocetka.

Zasto je to tako - nemam pojma. Barem kod abobea. I posebno kod adobea. Jer je lako zakljuciti da sigurno vise klijenata imaju kod win strane nego kod osx-a.

No da je osx trenutacno kud i kamo superiorniji kod 'retina' ekrana nego winzi - je. Ovaj dio sumnjam da ce itko osporavati. Trenutacno jedini mac koji nema retina ekran je air, a i on uskoro dolazi sa retinom. iMac 21 ce takodjer uslijediti, a onda slijedi izbacivanje iz ponude svih non-retina ekrana. Ovo ocekujem da ce se dogoditi najkasnije kroz godinu dana.

Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Tak mi i treba kad tražim belaja gdje ga nema
Ja od kad sam prvi put radio na prvo 2560x1600, a onda i na 2560x1440, ne mogu pogledati u drugi ekran. Mislim, naravno da mogu. No to nije 'to'. Nakon 'retine' cak su mi i takvi ekrani smijesni

P.S.
Ne da mi se trenutacno provjeravati da li je adobe napokon uveo podrsku za hiDpi ekrane. Popio malo pa ne zamjerite, no izguglati to nikome ne bi trebao biti problem ukoliko ga zanima
Mileni je offline   Reply With Quote