View Single Post
Staro 31.10.2007., 21:36   #1
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
Virtualizacija - info, how-to, pitanja, savjeti, problemi...

Poceo sam se malo igrati sa virtualizacijom. Program sam pronasao na stranici https://www.vmware.com/ . Workstation izdanje umjesto servera jer sam skuzio da mi vise pruza workstation.

Dok server pruza daljinsko upravljanje putem web sucelja i auto boot virtualne slike prilikom boota racunala, fali mu dosta opcija koje su po meni jako bitne, poput kloniranja imagea itd.

Takoder postoje drugi programi poput Virtual PC 2007 od Microsofta, Virtual Boxa ali vjerujte mi wmware je najbolji.

Za one koji neznaju sto je virtualizacija najgluplje receno buduci da sam i ja proprilicno glup sto se virtualizacije tice mozete u jednom trenutku imati pokrenuto vise operativnih sustava na vasem racunalu. Te ih koristiti za programe ili testiranje programa, pa ih jednostavno izbrisete itd....

E sad zasto sam otvorio ovu temu. Volio bih da netko tko koristi virtualizaciju vec na svojim racunalima napise nesto o tome tako da i mi ostali nesto naucimo.
__________________
Konane, koja je najbolja stvar u životu? Skršiti svoje neprijatelje, gledati ih pod sobom poražene i slušati naricanja njihovih žena!
gospar je offline   Reply With Quote