View Single Post
Staro 11.08.2015., 21:11   #104
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,336
Citiraj:
Autor Kristijan1 Pregled postova
To je kao da kažemo da želimo da fiat napravi nešto nebi li prodrmao Mercedes ili Bmw !
Intel je nedodirljiv i takav će ostati u dogledno vrijeme (nekih 100 godina , barem $$$) , no lijepo je sanjariti i maštati ( to nam nitko nemože oduzeti )

Ne baš...auto analogija baš i nije zahvalna u ovom slučaju i neću ulaziti u to ali u vremenu P4 AMD je imao bolje proceve koji su između ostalog predstavili x86_64 dobrobiti inače bismo svi bili (valjda) danas na nasljednicima Itaniuma (što bi naravno utjecalo i na softwer jer isti nije mogao vrtiti x86 kod ako se ne varam samo x64 (slobodno me neko ispravi ako griješim). I baš zato dobili smo Core 2 Duo po cijenama po kojima su bili (jebene performanse, bolestan OC i boost performansi za normalne pare...danas situacija kod Intela nije više takva a OC je gušt kad iz nečeg jeftinog se približiš performansama nečem dosta skupljem - današnji K procevi nisu jeftini a G3258 kad ga OC-a ionak nije jači od I3 tak da...). Konkurencija je itekako bitna i da AMD konačno izbaci konkurentniji CPU - svi mi bismo itekako profitirali em od sniženja cijena em bi se nešto konačno mrdnulo po pitanju performansi.
tomek@vz je offline   Reply With Quote