View Single Post
Staro 11.08.2019., 23:03   #3817
orson
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Fama o očajnom FHD ekranu na T480s je upravo to - fama. Grješkom sam na poslu umjesto WQHD dobio FHD model (a WQHD sam želio baš radi loših reviewova FHD modela) i iznenadio se koliko je ekran zapravo ok. Nije najbolji u svemiru, nije za poslove koji traže vjerne boje i zbog manje svjetline nije baš nešto na suncu, ali u uredu s uobičajenom rasvjetom i za recimo programiranje, ekran je u najmanju ruku vrlo dobar. Inače sam obavezno mijenjao ekrane na thinkpadima iz TN ere koja je bila prava katastrofa, ali ovo neću dirati, eventualno upgrade na 4k kad/ako se pojavi takav panel u mat verziji.

8250u je za T480s perfect fit, ne treba mu niti undervolt niti fan control, radi tiho i ne grije se puno. 8550u je druga priča, taj pak jedva čeka da zavrti ventilator. Što se tiče cijena, privatni (8250u/512/24/FHD, malo rabljen, stanje 10/10, 3 godine garancije) sam našao na ebayu za 750 USD (bez ispravljača, originalni sam nabavio za dodatnih 25). Dakle sveukupno za cca 5.000 kn imam odličan stroj za sljedećih min 5 godina što je interval u kojem obično mijenjam laptope.

Nadogradnja na WQHD je investicija od cca 1.000 kn i sat vremena posla, a činjenica je da WQHD rabljenih baš i nema; skupih bi se još i našlo, ali povoljnih nema uopće. Dodatni je problem što većina WQHD modela ima i7 (oni s i5 su valjda isključivo CTO mašine).
__________________
X41t | X200 | X230 | X1C1 | T480s | P1G2
orson je offline   Reply With Quote