View Single Post
Staro 28.11.2018., 14:17   #5197
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Imam ogromno sranje s Optimom. Prije nego krenem s odvjetnikom, jedna stvar mi nije jasna i probat ću je jednostavno opisati pa bi volio čuti iskustva i mišljenja.


7.7.2018 smo prijavili kvar na liniji. Znači linija mrtva, mjenjao se neki podzemni kabel, ništa do nas. Kvar je otklonjen tek 21.9.2018.

Mjesečni račun za usluge mi je inače oko 250kn + neke sitnice koje nisu u paketima (ne znam točno u kunu, recimo da je mjesečni rn oko 270 kn).
Optima mi je poslala račune kako slijedi:
- za 7. mj: 275 kn
- za 8 mj: 0 kn (odobren je storno jer cijeli mjesec nije bilo usluge zbog kvara)
- za 9. mj: 188 kn (odobreno je umanjenje u iznosu 88 kn)

Kada podvučem crtu, od 1.7. do 30.9. meni je usluga bila dostupna sveukupno 17 dana. Za isti taj period oni mene traže iznos od 463 kn.

Kako je moguće da mi naplate toliki iznos za jedva nešto više od pola mjeseca usluge zbog NJIHOVE krivice? Računam li ja nešto krivo? Jednostavan primjer, ako plaćam usluge i pakete npr. fiksnih 300 kn, a usluga mi je bila dostupna samo 15 dana u mjesecu, nije li onda logično taj iznos umanjiti za pola? Neka me netko prosvjetli.

Poslao sam do sada već dva prigovora za dvije različite stvari. Ovo za račune sam sve vrlo slikovito objasnio, ali oni tvrde kako je sve uredno obračunato.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote