View Single Post
Staro 05.05.2015., 19:21   #269
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,943
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Evo score sa jednim starcem , 2x mjereno čisto da vidim ima li razlike u rezultatu.
Lewis, zašto ovaj drugi dio rendera ima spajkove u zauzeću? Stavio sam ss-ove da se vidi. Prvi dio testa je konstant 100%, nema niti jednog dropa, na drugom spajka
Pogledaj ponovo i poslusaj video od 5 minuta na dalje, objasnio sam u cemu je stos .
Nisam htio namjestit totalno bez Adaptive samplinga jer zapravo kad se radi nikad se skoro ne radi bez njega (znaci Real Life Render situacija ) tako da dolazi do tih trenutnih dropova u raspodjeli posla po jezgrama - zato multithreading nika dniej linearan nego kao sto rekoh obicno je 1.75-1.85x ubrzanje sa brojem jezgri.

Da sam iskljucio Adaptive sampling (oni Min/Max samples) i stavio samo min 32 onda bi cjelo vrijemb bilo na 100% ali je neralno za pravo koristenje i obinco adpative brze irenda s aistim rezultatom jer on iz pass au pas provjerava gdje tocno treba raditi anit-aliasing (one bijele tockice) tadako da ne radi sto netreba , u biti bi ja relano radio 1/32 ili 2/32 ali cisto raid testa sam napomenu d aovo niej bajbrze nego za test sam smiksao malo jendog malo drugog i stavio min-8 max-32 pa d aimamo od svega po malo .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je online   Reply With Quote