Tema: HRT HD
View Single Post
Staro 27.10.2007., 02:52   #34
Dule
Premium
Moj komp
 
Dule's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb, Sesvetski Kraljevec
Postovi: 547
Citiraj:
Autor mirek Pregled postova
Uzeo sam Gigabyte U8000, no radi mi samo sa ProDVB-om, Power Cinema-u nisam ni probao jer ne znam kako poriktati da prima mpeg4. To sto radi radi vrhunski (koliko daje signal, a ima ga 100%)

XP
DVBVievew
XP - Error – Can not render file.. DVB Viever Hardwer not available pa se srusi, tu i tamo krenu slika i zvuk sekundu pa nestanu.
Vista x64
Cak mi je poradilo, no kada sam izasao i ponovo pokrenuo ista greska kao i gore, BTW digne mi se dial-up ako nisam spojen, to se desi nakon sto kliknem na neki od programa.
Media Portal
XP
V 0.2.2.0
No tuner cards installed.
VISTA x64
V 0.2.3.0
No capture card(s) were found

No na kraju da se vratimo na nesto najblize naslovu teme. Kako mi DVBViewer krene na kratko primijetio sam da svaki kanal radi na 25 fps, mozda je zbog toga slika zamuchena prilikom naglih promjena kadra,te nece valjda tako biti i kada izadju iz eksperimentalne faze.
Inace, sta, ljudi ce gledati TV a slika ce im biti zamucena? Zhasu.

Ima li itko ideju za Media Portal i kako sloziti da to proradi?
jao.

ajd po redu. instaliraj drivere od tv kartice najnovije sa sluzbene kartice (predpostavljam da dx9c i drivere od graficke vec imas). instaliraj codece, kreni od video i audio codeca. preporucam nVidia Pure Video + bilo koji audio (ac3 ili ffd ili neki, nije bitno). besplatna alternativa je FFDshow beta kompletan.

software. najbolji (ali ne i besplatan) je vec navedeni DVBViewer. on ima nekih svojih musica ako nisi... hm.. znas vec

drugi po redu bi ja stavio DVBdream. stabilan i dobar, sa mogucnoscu mjenjanja codeca i dodavanja pluginova. koristio jedan period, prije nego sto sam presao na DVBViewer.

media portal je all-in-one rjesenje, sa puno opcija, ali jako glomazan i spor (nekada i nestabilan). meni se nije pretjerano svidio.

ako nista od ovog neradi... hmm.. jbg
Dule je offline   Reply With Quote