View Single Post
Staro 01.11.2019., 10:18   #1
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
Komp ne pali i ne boota ovisno o strujnoj utičnici

jučer preselio komp, jutros palim i ne posta.
ploča je asus (nemam pojma koja), s1150 i5, napajanje antec koje je došlo s antec kučištem.
komp radi već godinama bez beda, ali sam i ranije primijetio da ga ponekad "ulovi" i neće postat odnosno stoji ASUS logo na ekranu po 5 minuta.

jutros ista stvar, s time da mi je nakon jedno 10tog reseta javio error "power surges detected". neovisno, nakon još koju minutu čekanja prošao post, i krenuo bootat ali zapeo (pojavi se logo windowsa, ali stane i nema disk aktivnosti).

nakon šta sam počeo pizdit, i po 3-4 put gasio komp iz struje, vidim da mi na strujnoj letvi svijetli crvena ledica na "wrong wiring".
okrenuo sam utikač letve , upalila se zelena "wiring OK" ledica, upalim komp, posta za 3 sekunde, i uredno zbuta windowse bez jebemti.

je to normalno da napajanje toliko sere ako mu faza nije na fazi, tj ako je utikač ukopčan "na krivu stranu"? to mi se dešava samo s mojim kompom i samo s tim napajanjem (jutros otkrio da je to uzrok problema). nikad prije na niti jednom drugom kompu nisam imao takav problem.
jp_rv je offline   Reply With Quote