View Single Post
Staro 26.10.2010., 10:45   #97
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
Citiraj:
Autor njoka. Pregled postova
@doublev Jedini joystick koji sam ikad primio u ruke je bio Playstation joystick,tako da nisam siguran kako bi mi XBOX controller lezao u ruci.Zanima me jel se tesko priviknut na XBOX controller ili nije velika razlika u odnosu na PS joystick?
To me iskreno najvise muci
Vjerujem da bi se vrlo brzo navikao. Najbolje ti je probat u nekom dućanu koji dila XBOX.
Kod rumblepada su me živcirale dvije stvari i zato je otišao u prodaju. Prvo je da mi otrne palac lijeve ruke nakon dugotrajnijeg igranja zbog dizajna digitalnog pada. Kod XBOXa mi se to ne dešava. Druga stvar je kompatibilnost. Naime, u vrijeme kada sam imao Rumblepad u điru je bio Grid. U toj igrici nisi mogao namjestiti drugačije ponašanje gamepada u menijima i u samoj vožnji pa je bilo problema u menijima (npr. nisi nikako mogao stisnuti enter na počektu igre kada kaže da stisneš enter kako bi ušao u samu igru pa sam to morao odraditi na tipkovnici). Stvari su se rješavale editiranjem nekih XML konfiguracijskih fajlova u samoj igri (ali opet ništa od entera na početku). Meni je to bio dosta veliki problem jer cijelu stvar imam na HTPC-u u dnevnom boravku i nemam pravu tipkovnocu već DiNovo Mini. Editiranje XML-a sa DiNovo Minijem zahtjeva dobre živce a isto ga moram otvoriti da bi ušao u igru. Glupost...
Kod XBOX gamepada nemaš takvih problema jer sve radi out of the box i nema potrebe za ikakvim konfiguracijama - install, run, play.
Osnovna razlika između ta dva gamepada je to što su im izmijenjene lokacije desnog analognog sticka i samog pada. S obzirom da većinu igara igram sa analognim stickom to mi savršeno odgovara. U nekim igrama (Batman npr.) digitalni pad se ne koristi uopće već preko njega biraš oružja i slične stvari pa je pozicija analognog sticka na XBOX gamepadu meni daleko bolja od Rumblepada.

Još da napomenem da ja imam dva wireless XBOX gamepada. Za to ti je potreban jedan USB receiver (na njega se mogu spojiti maksimalno 4 gamepada) i dva klasična wireless gamepada sa XBOX-a. Receiver se može kupiti odvojeno od samih kontrolera ali ja sam svoje nabavljao preko eBaya pa sam prvo uzeo XBOX Wireless Gamepad for Windows koji u paketu ima jedan receiver i jedan bijeli gamepad te sam naknadno uzeo još jedan crni gamepad. Napominjem da su gamepadi XBOX verzije (ne postoji posebna verzija za PC, poseban je samo receiver) i da jednako rade i na konzoli i na PC-u.
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;
doublev je offline   Reply With Quote