View Single Post
Staro 29.10.2007., 15:43   #100
Vedran Kologran
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: SPLIT
Postovi: 42
Prvo tek sam sad naletio na ovaj thread i moram reci izvrsna rasprava
.
Posto i ja imam staza: da dam svoj doprinos.....

Pitanje je koliko mi to romantiziramo ,s obzirom da smo probali dosta ,pa nam nista vise nije novo ,a koliko su igre izgubile "duh". Mozda ovi novi klinci stvarno nalaze taj duh i te cari u novim pixel shader 8 naslovima.

Najpametnije je rekao Paske: "Obzirom da nisu igrali starije naslove - njima je sve ovo novo ".

Nije ovo uopce nova pojava slicno se dogada i u filmskoj i glazbenoj industriji vec dugi niz godina(filmskoj cijelo desetljece valjda),pa tako i u igracoj. Primjetite kako na kraju svih stoji INDUSTRIJA sto mozda i najbolje govori o stanju danas.Recimo danas kao sto klisejima u filmskoj industriji smatramo scene kad covjek ude u taksi i kaze:"slijedi onaj auto",ili neki tip trci za curom na aerodrom da joj kaze koko je voli ,tako i u igrama misije tipa dnesi ovaj paket osobi x i ubij sve na putu ,ili moj najdraza vrsta rpg misija ubij 10 vukova i donesi mi njihovu kozu ,lagano postaju kliseji i ne mogu vjerovati da se od toga ne bjezi vec se masovno pribjegava upravo tom nacinu pristupanja dizajnu i postavljanju "problema" pred igraca.

Neznam ,ne igram se posteno vec jako dugo ,a neke igre od kojih sam mnogo ocekivao (jos uvijek imam sindrom da moram sve isprobat ,al se jedva sjecam kad me nesto zdrzalo za kompom vise od par sati), tipa Bioshock su me totalno razocarale. Jedino sto nikako da skuzim jel Bioshock stvarno nema "ono nesto" sto je imao Sistem Shock, il ja to nemam vise u sebi.

Sada mi recimo na kompu na 750 GB diskova stoji samo jedna instalirana igra :tf2 koju odigram malo tu i tamo jer je zasluzila svojom igrivoscu . balansom ,humorom , i vremena potrosenom na detalje sto se danas rijetko vida (bio veliki fan jedinice ).

Sto se tice grafike takoder je izgubila subjektivnu stranu ,i samo se prica o tehnickoj strani : sa svih nas strana bombardiraju kriterijima sto je to dobra grafika ,pa ako nema HDR AA AF pixel shadere 4 ili 5 koji su vec aktualni i sta ja znam sve ne valja. Ja bih recimo iskreno mogao reci da mi jedan Tf2 izgleda daleko lijepse i svjezije od demoa crysisa na susjedovoj GTX kartici ,al bi svi mislili da sam pop***io ,jer svaki internet site na svijetu pa i moja baka znaju suprotno ,tu se po prvi put ruse drveca ,voda je prekrasna ,a sjene su bolno realne....(osobno nisam bio fan ni prvoga dijela ne privlace me stvari tipa malo vozis malo pucas ,Far Cry sam igrao jedan cijeli dan dok me prica o Ameru u havajskoj kosulji na otoku far far away nije totalno slomila).Kad sam vec odlutao u FPSove pozitivan primjer je definitivno HL2 .

Jedino za sto jos planiram ulagat u komp ,jer se u omjeru ulozeno =odigrano visestruko neisplatilo je Fallout 3 ,a ako i on izgubi humor ,pricu i atmosferu na racun grafike to bi bilo to od moga igracega staza valjda.

Ono sto valjda hocu reci da nije lose da igra lijepo izgleda ,dapace,vec da se razvoj previse okrenuo prema poliranju grafike .pa valjda malo vremena /sredstava/volje ostane za smislenu pricu i detalje koji ce stvoriti atmosferu.

Moja osobna ljestvica:

Po prici i atmosferi o kojoj sam se toliko na***o ,10 godina poslje nitko nije ravan Fallout serijalu kojemu uz bok stoji Mgs i Bg serijal.

U novije vrijeme po igrivosti su mi se u zadnjih godinu dvije svidjele samo Coh i Tf2 iako cujem sve najbolje o ovom novom World in conflict samo nikako da stignem probati.

Zadnje izmijenjeno od: Vedran Kologran. 29.10.2007. u 16:16.
Vedran Kologran je offline   Reply With Quote