View Single Post
Staro 10.04.2010., 13:08   #84
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
cisto par rijeci o temperaturama.
imao sam par dana 8800 Ultru, dan danas jos uvijek vise nego jaku karticu. i definitivno potvrdujem ovo sto syss prica. ona radi na 55-65 stupnjeva u idleu, na loadu i do 80, ali meni je digla temperature svega za 10-12 stupnjeva, opcenito. chipset skoro do 50 (inace je ~35), diskove sa ~25 na ~35, cak i kabuta je uspjela zagrijati 3-4 stupnja. mislim, nebi nista rekao da je rijec o midi kucistu sa nikakvom ventilacijom, ali ipak naprijed 120mm, straga 120mm i bocno 120mm moraju raditi propuh, tako da ventilacija nije problem. da ne kazem da svakih 6 mjeseci cijeli komp prode polugeneralku, i da je u kucistu zanemarivo malo prasine...... i da su paste promjenjene prije par mjeseci. i da je hladnjak vise nego dobar za stock hladnjak.....


dalje, diablo, ovo sto pricas za svoju PCSicu. sorry, ali zar tvoja 4870 nije krepala zbog paste koja ti je pobjegla na jedan cip memorije? tj, da je prakticki tvoja krivica krepavanja graficke? ovo jest sve lagano offtopic, no tvrditi da visoka temperatura nimalo lose ne utjece na dugotrajnost elektonicke opreme je sve samo ne logicno. samom vecom temperaturom je veci i otpor, je veca i struja (recimo laicki). osobno da mogu birati mrcinu u perfomansama koja se grije ko svinja, ili slabije 15-20% i podosta hladniju graficku - uvijek hladniju.
Ovo nema veze s vezom,ali sa ostalim se slažem. Kad govorimo o struji obično podrazumijevamo potrošnju,dakle veća potrošnja = veće zagrijavanje = veća temp. Ne vodi veća temperatura do veće struje ,nego obrnuto,veća potrošnja/struja do većeg zagrijavanja.

Tim slijedom,a ne od kraja prema naprijed. Ne znam gdje si uspio i otpor ubaciti,Fermi je dizajniran da radi na 100c loada,ali je problem - koji to možda i nije, kako utječe na temperature ostalih komponenata,što si sam spomenuo.

Dosta sam mozgao kako ohladiti na zraku Thermi,pa sam se i s ono nešto default bistrine dosjetio,pa zašto ne bi postavio/okrenuo jedan 120mm vent na/prema ovaj radijator dio koji služi za disipaciju topline,i time mu olakšao muke,mislim da bi temp pale sigurno 5,6 stupnjeva. Svakako ću probati ako dođem u posjed dotične ikada. Mislim,ovako kad prićamo već,žalosno je da na karticu od 4 000kn moraš bacati dosjetke u vidu ventova od 100kn da bi ju hladio,ali svašta mi pada na pamet,a jeftinije je od vodenog još uvijek.

Jelc dobro kaže,ali i "sam" sam to rekao na početku,to su sve mane - koje to nisu potencijalnim kupcima. Ostali su ionako,ili će - od ovoga okrenuti glavu,prvo zbog cijene,onda zbog svega ostalog.
thedream je offline   Reply With Quote