View Single Post
Staro 10.04.2010., 01:38   #83
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
cisto par rijeci o temperaturama.
imao sam par dana 8800 Ultru, dan danas jos uvijek vise nego jaku karticu. i definitivno potvrdujem ovo sto syss prica. ona radi na 55-65 stupnjeva u idleu, na loadu i do 80, ali meni je digla temperature svega za 10-12 stupnjeva, opcenito. chipset skoro do 50 (inace je ~35), diskove sa ~25 na ~35, cak i kabuta je uspjela zagrijati 3-4 stupnja. mislim, nebi nista rekao da je rijec o midi kucistu sa nikakvom ventilacijom, ali ipak naprijed 120mm, straga 120mm i bocno 120mm moraju raditi propuh, tako da ventilacija nije problem. da ne kazem da svakih 6 mjeseci cijeli komp prode polugeneralku, i da je u kucistu zanemarivo malo prasine...... i da su paste promjenjene prije par mjeseci. i da je hladnjak vise nego dobar za stock hladnjak.....


dalje, diablo, ovo sto pricas za svoju PCSicu. sorry, ali zar tvoja 4870 nije krepala zbog paste koja ti je pobjegla na jedan cip memorije? tj, da je prakticki tvoja krivica krepavanja graficke? ovo jest sve lagano offtopic, no tvrditi da visoka temperatura nimalo lose ne utjece na dugotrajnost elektonicke opreme je sve samo ne logicno. samom vecom temperaturom je veci i otpor, je veca i struja (recimo laicki). osobno da mogu birati mrcinu u perfomansama koja se grije ko svinja, ili slabije 15-20% i podosta hladniju graficku - uvijek hladniju.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote