View Single Post
Staro 24.10.2014., 18:00   #1
mbusic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Abnormalno visoke cijene tržnice

Podržavam pravila tržnice, pa iako sam i sam par puta bio opomenut zbog kršenja istih (khm više mobitela), ne mogu ne primjetiti kako se tržnica lagano pretvara u njuškalo.

Ljudi na tržnicu dolaze s namjerom kupnje dobrih komponenti, s određenom dozom povjerenja koju pruža pcekspert forum.
Sustav poštenih i zlih trgovaca je odličan, no bilo bi lijepo kad bi se ispod nicka dalo integrirati nešto poput ocjene trgovca. Recimo pošteni bi dobivali ispod nicka određene bodove koje bi im mogli dati drugi trgovci nakon slanja posta u temu poštenih trgovaca, a oni zli bi dobivali neki crveni indikator za oprez.

Oglasi poput sad već dvije godine starog Notea 2, oštećenog za 2000 kn ne prolaze ni na njuškalu, a kamoli ovdje.
Pa iako kažu da svaka roba ima svog kupca, svi mi nekad griješimo i stavimo nešto višu cijenu nego što je realno. No 50% viša cijena je blagorečeno apsurdna i ljudi jednostavno imaju sve manji interes gledati na ovaj oglasnik.

Tako recimo kada i oni pošteni hoće nešto jeftino prodati sve teže pronalaze svoje kupce.
U potrazi za matičnom, kontaktiram isključivo ekipu s pceksperta jer u njih barem imam koliko toliko povjerenja u odnosu na njuškalo i da ću dobiti proizvod koji je zaista ispravan kao i barem neku usmenu garanciju čovjeka da ju sam isprobam i javim jel sve šljaka.
Pazim na svoj ugled i ukoliko nešto prodajem stojim iza toga da je sve apsolutno ispravno. Pa događalo se i da prodajem nešto za što sam dobio netočnu informaciju povodom čega sam se osobno ispričao svakom kolegi koji je poslao upit i dopunio informacije o prodajnom artiklu što bi rekli.

Nisam siguran koliko je ovo lako tehnički izvesti, i da li uopće ovaj post spada u ovu kategoriju (nisam pronašao poseban podforum za prjedloge, ispričavam se ukoliko postoji), ali bilo bi lijepo uvrstiti određeno ocjenjivanje proizvoda s mišljenjem koliko je cijena realna, nešto u stilu lajkanja i dislajanja, pluseva i minusa... Znam da je ovo nalik fejsu, ali s obzirom na poplavu abnormalno visokih i neralnih cijena određenih proizvoda, najviše trpe oni najpošteniji. Oni zli ionako neće prodati ništa po toj cijeni, no samo zauzimaju dragocijen prostor.

Također, bilo bi lijepo odvojiti sve komponente u jedan podforum, kao i ostale uređaje u drugi, radi lakšeg pronalaska onog što vas zanima. Tako nebi morao tražiti 10 stranica da pronađem neki laptop koji bi mi cijenom odgovarao već eventualno 2-3 i slično. No koliko čitam ostale komentare, ovo se vjerojatno neće dogoditi, što je i manje bitno od ovog gore navedenog.

Ukoliko ovaj post spada u ovaj podforum, volio bi čuti i mišljenja ostalih forumaša, možda i ja griješim i krivo razmišljam?
mbusic je offline