Tema: PayPal
View Single Post
Staro 22.02.2020., 02:46   #3129
Boky1985
Registered User
Moj komp
 
Boky1985's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: G.C.
Postovi: 79
Pozdrav svima. Imam problem s PayPalom. Naime, 14og ovog mjeseca su mi prijateljica iz SADa i streamer za kojeg ajmo reć "radim" uplatili svatko po veću svotu love. Ona 300 USD, a on 300 funti, kao donacije za moj novi PC. Par dana prije toga, kao test kolegica mi pošalje 15 dolara.

Sve pet. Ja prebacim dio na Steam, radi. Vratim njoj da vidim jel mogu ja slat, radi. Međutim, prekjučer mi šef, ajmo to tako reć iz SAD-a pokušava poslat još 250 dolara no neprestano mu odbija transakciju. Ja odem provjerit i probam poslat 1 dolar nekom, ništa. Prebacit na Steam, ništa. Kupit nešto na GOGu, ništa. Napominjem, račun je verificiran, kartica je tamo, moji podaci itd. Čak sam i zvao PBZ card i oni ne vide ništa osim onog početnog feeja za dodavanje kartice, koju je PayPal vratio. Naprijed, nazad sa njihovom službom za korisnike, PayPalovom, oni neprestano da ili probam drugačiji način (nema ga, imam jednu jedinu Visa karticu i to je to), da probam za 24 ili 48 sati, da je do prodavača (GOG) pa da njih kontaktiram.......i uvijek se spominje nekakav Security Risk Element. Probao sam frendici poslat 5 USD i kažu da je to zadržano jer postoji Security Element Risk. Napominjem da imam skoro 700 dolara na balansu, odnosno sad manje jer sam uspio vratit jedan refund...znači to mi dozvoli.

Ali bilo što drugo ne. Pa me zanima ako je netko imao slično iskustvo. Vidio sam jedan post ovdje iz 2019.e ali nitko na njega nije odgovorio. Jel me opalio onaj AntiLaundry EU zakon, iako sam DEBELO ispod limita od 2500 Eura, koliko mi je PayPalova agentica rekla nakon završetka verifikacije, jer možda bilo previše prometa na PayPalu, jel imam nekakav mjesečni limit ili je samo njihov sistem nešto flagao kao sumnjivo. Eto uglavnom cijenio bih bilo kakvu pomoć ili savjete. I da, kontaktirao sam njihov Customer Service VIŠE puta, no međutim oni se uvijek uhvate za nešto, kao što sam gore naveo da je do GOGa, ili tako nečeg ili da samo sačekam. Gledao sam okolo po netu, i koliko ja vidim nisam ni blizu nekakvog "pranja novca", čak sam im i rekao da ako treba da ću poslati dokumente, međutim rekli su ako nešto treba oni će mene kontaktirat. Ništa. Šutnja. Niti odgovora preko Facebooka, niti na mail, ništa, ništa, ništa. Nemam uopće pojma koji broj zvat. Kolegica u SADu ih je zvala pa je počeo tamo spominjati da je to od države do države, kako su se uplele moguće financijske institiucije. Nazovem PBZ, kažu oni nema problema, vidimo samo dvije transakcije preko PayPala, za fee i povrat istog. Nikakav naputak o "pregledanju" sredstava od države, itd, s obzirom da je ispod 14,000 kuna i to DEBELO. Tako da ono.....nemam pojma što je. Pa eto ako netko može pomoć, dat koji pametan savjet, možda broj da ih kontaktiram ovdje u Europi negdje, bilo što.

Hvala unaprijed.
__________________
“Ladies. Gentlemen. You have eaten well. You've eaten Gotham's wealth. Its spirit. Your feast is nearly over. From this moment on...none of you are safe.”
Boky1985 je offline   Reply With Quote