View Single Post
Staro 04.07.2022., 23:27   #258
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Da, Alder Lake/Raptor Lake i Ryzen 5000 serija budu još jedno dulje vrijeme aktualni, tu nema brige.

Obje firme budu imale nove i bolje arhitekture, ali nVidia još uvijek ide monolitnim pristupom čiste sirove snage, tako da na sve moguće načine anulira bilo kakvu Radeon chiplet prednost. Potrošnja bude sigurno veća za RTX 4000 i RX 7000 modele, samo kaj nVidia ide u same krajnosti sa 600W+ modelima tako da marketing može odraditi svoje i RTX 4080/4090 kartice budu kakvih 10% bolje od RX 7800/7900 XT modela dok će ujedno trošiti kakvih 150W više. I bojim se da tu nažalost nitko od nas ne može ništa, osim da pričekamo službene recenzije i vidimo kolika je šteta. Po pitanju odgađanja, nVidia se tu očito preračunala, pa čak i ako izdaju nešto u jesenskom periodu, vrlo vjerojatno budu to RTX 4090 modeli, pune recenzije gaming crown natpisa po prije spomenutoj računici od 10% boljih performansi uz 150W višu potrošnju u odnosu na konkurenciju.
Monolitni pristup...hmm

Imao sam prije 900 serije, neku uber total high end radeon s dva čipa na kartici. I to je bilo najgore govno ikad, a dao sam bijesnu paru za to. Tako da me to podsjeća na to. Drajveri su bili za kurac, taj crosfire nije radio kako spada u većini igri, totalni promašaj.
To tajlanje je samo da im je jeftinije. TAj crosfire i SLI (imao i to) nikad nije radio kako spada, microstutteri i sranja.
Ne impliciram da će nužno to bit tako, no potencijalno postoje problemi.
------------------------------------------------------------------------------------
Što se tiče W i buke, pa to je jasna korelacija. Ak se nešto znatno više grije, onda treba više buke da se ta topllina odvede. Volio bi da postane standard 2x 12CM ventilatora s malim RPM, što je asus napravio s noctuom. Odlično rješenje, ako će bit nešto takovo to mi je prioritet i nije mi žao dat ekstra lovu za to.
markecSMB je offline   Reply With Quote