View Single Post
Staro 04.07.2022., 20:23   #248
Taproot7
Premium
Moj komp
 
Taproot7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2021
Lokacija: HR
Postovi: 208
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
Navikli su se na majning craze s cijenama. To za entry me ni ne dira previše.

Problem je što režu proizvodnju (AMD također), novih generacija jer znaju da će bit flod od majning kartica. Govore i o odgodi nove generacije. Sve da samo zadrže cijene na koje su se sad naviknuli.
Štoviše pojavljuje se i downsizing, tako se nagađa da će RTX 4080 imat sabirnicu od samo 256 bita, kao i RTX 4070 od samo 160bita i samo 10GB rama. Manja sabirnica je znatno jeftinija (manje stazica, jeftinije i brže štampanje kartice)
Da su im (AMD i NVIDIA) buduće generacije znatno bolje od trenutnih ne bi to radili...

Meni osobno nije problem dat ni lovu u peaku cijene, al odbijem davat lovu iznad moje neke psihološke granice. Naprimjer za RTX 4080 ne namjeravam dat više od 9k.

Vjerujem da će kad izađu bit RTX 3080 12GB i RTX 3080ti za 4xxx kn.
Realno i stari pascal 1080ti može uz manje detalj gurat sve novo sljedeće dvije godine u 1440p. Tako da će od mene dobit k ako seru s cijenama.

Zamjeniš pastu/padove, isprintaš nosače za 2 noctue i miran si.
citao sam tvoje poruke i pises da nemas problema sa novcima. zasto se zamaras cijenama i zasto kukas? shvacamo bogat si ali zelis da vidimo da i bogati placu. i zasto te muci sabirnica ako ce gpu imati osjetno veci porast performansi u odnosu na sadasnju generaciju a gdje nece na ovo sto imas staro 5 godina.
Taproot7 je offline   Reply With Quote