View Single Post
Staro 27.09.2022., 23:27   #28
...Tihomir...
Premium
Moj komp
 
...Tihomir...'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 296
Zapravo pošto sada već mjesecima imam ovaj router, mogu reći da se kod ovog otvorenog profila meni događa slijedeće: Odjednom se propusnost linije poveća i npr sa postavke 32 Mbit-a 6 SNR, ode na 39 Mbit-a i pokazuje da je i na toj (prevelikoj) brzini je spojen na 8 SNR. To bi logično značilo da se spoji na 6 SNR da bi brzina bila i veća.

Tako radi neko vrijeme, i onda se parametri linije vrate u "normalu" ali router i dalje drži liniju npr na 39 Mbit-a ali je onda SNR npr. 4 ili čak i manje. Zanimljivo je da tako zna raditi danima bez vidljivih problema. Tada kreće štekanje slike na max tv i obavezan ručni restart routera koji lovi trenutnu SNR 6 i po tome postavlja i brzinu. I tako započinje novi ciklus :-)


UPNP mi stoji upaljen, a običan port forwarding nikako da upogonim... Ima pod firewall open port koji napravim, ali ne bude otvoren.



Za Wifi imam odvojene 2.4 i 5, aktivan samo 2.4 a pet sam ugasio (možda ga i to buni). Guest network ima ali ga nisam probao koristiti (ne treba mi?)


Čuo sam da se ovaj router zna pregrijavati, i generalno gledajući po ljetu sam primjetio prve boljke, tada mi je wifi prestao nekoliko puta raditi i po danu (isto se nije vidio do restarta routera). Bude dosta zagrijan na dodir, što vjerojatno nije ni čudno obzirom da si poslao specifikacije na onom linku...

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 28.09.2022. u 13:06.
...Tihomir... je offline   Reply With Quote