View Single Post
Staro 03.12.2007., 20:52   #28
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Vezano za sah:

1)Kasparov Chessmate - interesantan iako pomalo primitivan

2)Chessmaster 10/11(mislim da je nedavno izasao i zove se Grandmaster edition) - jako dobra stvar za igrat protiv frenda, protiv kompa(max elo oko 2900)...I u cijeloj prici je "clasroom" opcija najbolja. Naime IM Josh Waitzkin(koji je svojedobno bio "cudo od djeteta") je napravio jako dobru "skolu saha" pocevsi od totalnih osnova pa prema zahtjevnijem...Takodjer skola ukljucuje i Annotated games koje je igrao sa raznim protivnicima, uz njegove iscrpne komentare i analizu...Jako preporucljivo

3) Sto se tice proizvoda iz obitelji Chessbase-a tipa Shredder, Fritz, Junior... Doticni predstavljaju jedne od najjacih sahovskih programa na svijetu, koje su bez vecih poteskoca, u stanju ponizit velemajstore... Naravno, najjaci program danas nadaleko je Rybka, pa onda Zappa...To su programi preko 3000 elo bodova i uistinu predstavljaju sam vrh "kompjuterskog saha"...I jedna su od rijetkih aplikacija koji koriste prakticki onoliko procesora koliko ih imate(2048 maximalno) na 100 % opterecenja, tako da je ovo jako dobra zamjena za Prime i slicne "stresne" programe.Najcesce se koriste protiv drugih "engina" na raznim natjecanjima...Te na play chess-u, koji je najpopularnija stranica za online sah, bilo kompjuterski, bilo "obicni".

Eto toliko zasad, ako imate jos pitanja, pitajte slobodno, jest da je ovaj thread odavno umrtvljen, pa rekoh idem probat obnovit zanimanje ljudi za "igru kraljeva"
Fatal je offline   Reply With Quote