View Single Post
Staro 02.12.2012., 21:00   #81
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Jel mi može netko od Vas koji ima blu-ray pržilicu (za PC naravno) reći jel mu rade sprženi diskovi od npr. prije 4 godine? Imam u planu kupiti blu-ray pržilicu za backup FullHD filmova, igrica, MP3-a i drugo... (stalo bi mi po 3-4 filma na 1 disk)...
Uzeo sam Plavog Rajka, nesto iza kolege Lewisa,no, mislim da nisu prosle pune cetri godine? Gotovo sve sto sam snimao je bilo za nekog drugog. Razloge sumnje u trajnost mozes naci u vise tema ako pretrazis, no dosta je spomenuto i u ovoj.

Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Drugo pitanje - nema baš svaki computer shop blu-ray pržilice, kako to? Čudi me tako slaba zastupljenost blu-ray pržilica u HR[/B] (ili je tako i drugdje) ??????
Postoji puno razloga zasto neka A/V (vise A, manje V) uopce ne koriste BL, a razloga je vise. Jedan od znacajnijih je preskupa licenca koju asocijacija trazi za nosenje imena. Mnogi dizajneri skupljih manufaktura, koji bi bez problema imali rezona naplatiti jednu licencu u svojim uredjajima, ne zeli iz principa placati licencu BL-u, jer smatraju da je astrononska kad je promatraju za svaki uredjaj koji ce proizvesti.

EU labirint birokracije i temeljenja deset kategorija za svaku stavku posebno ne pomaze. Toliko "razreda" postoji za kategorizaciju nekog standarda (kucni/profesionalni) da je i najvecim imena Japana dozlogrdio tretman ulaska u trgovinske mreze EU. Recimo, primjer u moru slicnih: EU tretiranje bilo kojeg uredjaja koji prelazi 30 minuta video snimanja, automatski ulazi u razred kamkorder klase placanja. Potpuno je svejedno radi li se o djepnoj drndalici, mobitelu ili DSLR-u od 10k - tretira se u razredu kamkordera, jer prelazi njihovu granicu oznacavanja.

Ovo je opsirnije nego sto pitas tragom IT BL citaca i snimaca, koji, nije tajna, znacajno su pali cijenama, specijalno citaci. Snimaci su (za masovnu HR prodaju) i dalje u rangu slabe stimulacije. HD mehanicari i diskovi opcenito, jest da su zbog poplava/lopova narasli tarifom za neko vrijeme, no i dalju izgledaju barem 3x pozeljnije od bilo kakvog optickog medija koji se kune u veci format naspram CD/DVD medija.

Mnogi Plavog Rajka smatraju medju zadnjim, ako ne i zadnjim formatom u tradicionalnon nacinu "prenosa" zvuka i slike 'utjelovljenene' sredstvom optickih medija. Sigurno je da ce jos imati prostora za rast upotrebom, no to ce, vjerujem, biti puno vise u smislu citanja/potrosnje, nego medija neke velike pohrane koristenja. Sve se to donekle odrazava i na odluke koje pitas kod prodaje, posebno u procjeni zastupljenost na nekom trzistu.

Moglo bi se stosta dodati na temu... ovdje stajem.

...
Visage je offline   Reply With Quote