View Single Post
Staro 28.06.2019., 22:51   #213
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
esport je i pubg, nisu u pitanju samo cpu nezahtjevne igre.
Čekao sam da ga spomeneš. Evo idem ti uz dlaku i uzimamo PUBG za referencu (aka jedan od najgorih scenarija za amd cpu)

Nisi stavio link, a stevica ima gro sličnih testova (slobodno linkaj), no našao sam ovo sa samo dva procesora (ali ekvivalentna):




Znači idem ti opet uz dlaku i ne uzimam bolji score, nego ovaj za 2933 mhz ram. Razlika je 19% u minimumima i 16% u average sa gtx 1080Ti, koja je then again 30% jača od RTX 2070 (aka nekakve potencijalne Navi)

To što ima i 720p test bi isto tvojoj tvrdnji trebalo ići uz dlaku, jer bi jači cpu došao do izražaja (te istovremeno simulira niže detalje u nedostatku istih). I razlika je 14.5% u minimumima i 11% u average, dakle čak se razlika smanjuje u korist ryzen ekvivalenta, sa ponavljam gtx 1080Ti ~ 30% jačom gpu od RTX 2070

Pa da sumiram:

a) nema bottlenecka sa gpu ranga RTX 2070 i u najnepovoljnijoj kompetitivnoj igri za current gen ryzen (a za zen2 ćemo još vidjeti i sa najjačim gpu)

b) da ni sam intel ekvivalent nije dovoljno dobar za "144hz gayming" u navedenoj igri (tipa 144hz minimumi i sl.)

Samim time = ryzen + rtx 2070 - sasvim ok za 144hz gaming, jer guess what - u ostalim igrama je situacija samo bolja, te u nekim nema nekog bottlencka ni sa gtx 1080Ti, a sama rtx 2070 (navi?) podere ostale e-sports igre i one koje to žele biti...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote